Solidne wentylacje nieinwazyjne

 

Stała wentylacja w domu, zwłaszcza w formie nieinwazyjnej, jest dobrze znaną metodą leczenia stosowaną w przewlekłej niewydolności oddechowej, która nie jest jeszcze powszechna w Polsce. Pozwala ona na zmniejszenie zmęczenia mięśni oddechowych, poprawę skuteczności wentylacji, poprawę komfortu życia chorych, a w wielu przypadkach umożliwia przeniesienie opieki nad chorym przewlekłym ze szpitala do przyjaznego, domowego otoczenia. Jest zatem cała masa pozytywnych aspektów, które mogą nas zmobilizować do kupna takiej wentylacji do naszego domu. 

Dobra wentylacja dla każdego

stała wentylacja nieinwazyjnaPacjenci w domu mają nieocenioną opiekę przez cały czas choroby. Zwłaszcza gdy mamy tego typu specjalistyczny sprzęt jak stała wentylacja nieinwazyjna.  Umożliwia ona pacjentom przebywanie w przyjaznym, domowym środowisku. Nie bez znaczenia jest także aspekt finansowy, takie leczenie jest zdecydowanie tańsze i pozwala na lepsze efekty leczenia, gdyż zawsze lepiej czujemy się w domu niż w szpitalu. Wykorzystywanie stałej wentylacji jest nowoczesną metodą leczenia przewlekłej niewydolności oddychania. Wraz z rozwojem medycyny oraz społeczeństwa, które żyje szybko szuka się sposobu na zdrowy tryb życia oraz jak najlepsze środki chroniące nasze zdrowie. Wykorzystuje tego typu sprzęt wzrastająca liczba osób w podeszłym wieku, u których występuje kilka chorób przewlekłych mogących współistnieć, między innymi przewlekła choroba płuc. Stała wentylacja nieinwazyjna jest metodą, w której respirator zastępuje czynność oddechową pacjenta. Zadaniem urządzenia respiratora jest wymuszanie i kontrolowanie oddechu w sposób najbardziej dla niego optymalny. W zależności od stanu zdrowia pacjenta stosujemy tryb wentylacji dostosowany indywidualnie do danego pacjenta. Wentylacja nieinwazyjna to taki rodzaj wentylacji, która prowadzona jest poprzez zastosowanie maski oraz urządzenia jakim jest respirator. Wentylacja polega na wentylacji mechanicznej poprzez rurkę tracheostomijną przy użyciu respiratora. Najczęściej respiratory podłączają lekarze, gdyż są oni do tego odpowiednio przeszkoleni. My nawet jeśli zaopatrzymy się w tego typu sprzęt nie jesteśmy w stanie sami wykonywać wielu czynności. Możemy zamontować sobie wentylację w domu.

Każdy może to zrobić lecz warto zainwestować w dobry projekt inżynieryjny, który pozwoli na prawidłowe wykorzystywanie tego typu sprzętu. Należy pamiętać o tym, iż wentylacja musi być zamontowana wówczas, gdy pomieszczenie jest ogrzewane. Tylko wtedy przyniesie spodziewany efekt. Niektórzy o tym zapominają i są przez to narażeni na dodatkowe koszty, gdyż nie jest to odpowiedni sposób montażu.