Skuteczność zabiegu depilacji laserem

W trakcie zabiegów golenia włosów za pomocą depilacji laserowej dochodzi do tzw. selektywnej fototermolizy,która polega na konwersji energii świetlnej w energię cieplną. Energia cieplna niszczy komórki macierzyste mieszka włosowego odpowiedzialne za cykliczny wzrost włosa.

Piękny wygląd dzięki depilacji laserem

skuteczna depilacja laserowa białystok

Jeżeli chodzi o  skuteczność poszczególnych zabiegów depilacji laserem, wpływa na to wiele czynników, takich jak np. fototyp skóry, partia ciała poddana fotoepilacji, profil hormonalny oraz płeć i wiek. Bez wątpienia skuteczna depilacja laserowa białystok jest miejscem, który zapewni nam najwyższy komfort podczas depilacji. Fachowcy, którzy pracują w gabinetach depilacji laserowej w Białymstoku znają się na swojej pracy i wiedzą, jak taka depilacja powinna wyglądać krok po kroku. Jak często musimy korzystać z zabiegu, aby był on skuteczny? Jak przebiegają zabiegi i jakie czynniki mają wpływ na ich skuteczność? Przed podjęciem się zabiegu depilacji laserowej warto poznać parę istotnych szczegółów, dzięki, którym będziemy bliżej tego ważnego szczególnie dla kobiet tematu. Przykładowo ciemne i grube włoski na jasnych kobiecych łydkach będą potrzebowały mniejszej ilości zabiegów niż w przypadku fotodepilacji jasnych włosków na twarzy kobiety – jasny włos oraz miejsce nietypowe dla dane płci zmniejszają wydajność poszczególnych zabiegów w serii na danym obszarze u danej osoby. Standardowym czynnikiem wpływającym na powodzenia zabiegu fotodepilacji jest przeprowadzenie go podczas jednej z trzech faz wzrostu włosa (anagen, katagen, telogen). To faza anagenu, kiedy włos rośnie osadzony w mieszku włosowym. Wyłącznie podczas tej fazy możliwe jest doprowadzenie energii cieplnej aż do korzenia mieszka włosowego i zniszczenia odżywiających go komórek macierzystych. Kiedy następują dwie następne fazy, czyli faza katagenu i telogenu fotodepilacja nie przynosi dobrego efektu, ponieważ włos jest już oddzielony od swego korzenia i poddanie go zabiegowi nie wpływa na tworzące go komórki.

Depilacja laserowa jest najpopularniejszą metodą depilacji na świecie, która  najczęściej prowadzi do trwałego usunięcia owłosienia. Dla zwiększonej wygody zabiegu i lepszej ochrony skóry przed nadmiernym przegrzaniem urządzenia wyposażone są w złożony system chłodzenia, dlatego nie musimy bać się bólu podczas depilacji laserowej. W Białymstoku profesjonaliści są wyposażeni w urządzenia, dzięki którym zabieg będzie przeprowadzony w jak najmniej bolesny sposób a najbardziej komfortowy dla nas.