Skierowanie na terapię manualną

Mój mąż od dłuższego czasu skarżył się na bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Jest listonoszem, więc nic dziwnego, że w końcu go dopadły dolegliwości bólowe. Musi dźwigać torby pełne listów, a to negatywnie wpływa na stan jego zdrowia. Niejednokrotnie płakał nocą z bólu i nie mógł zasnąć. Zapisałam więc go prywatnie do ortopedy, aby sprawdził co się dzieje z jego stanem zdrowia. Była to słuszna decyzja.

Terapia manualna poprawiła stan zdrowia męża

terapia manualna warszawaLekarz ortopeda powiedział, że mój mąż musi mieć zrobione zdjęcie rentgenowskie, aby móc stwierdzić, co się dzieje w odcinku krzyżowo-lędźwiowym. Okazało się że ma znaczne skrzywienie i przemieszczenie dysku. Lekarz powiedział, że najlepiej będzie, jak się zapisze na terapię manualną do doświadczonego rehabilitanta. Nie było łatwo to znaleźć. Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę terapia manualna Warszawa wyskoczyło tylko kilka propozycji. Można więc było stwierdzić, że terapia manualna to usługa zdrowotna mało popularna. Mąż wybrał jednego lekarza z Warszawy, do którego miał przyjść dnia następnego. Bardzo się stresował tą terapią manualną. Bał się, że będzie go bardzo bolało i stanie mu się coś złego z kręgosłupem. Nie było wyjścia – musiał iść na leczenie, jak chciał być zdrowy i mógł wykonywać dobrze swoją pracę! Poszłam z nim na tę terapię manualną do centrum Warszawy. Lekarz zaprosił nas do gabinetu. Mąż miał się rozebrać do pasa i położyć na kozetce. Lekarz szybko wykonał kilka chwytów. Nie były one przyjemne i naturalne, jednak skuteczne. Mój mąż bał się ruszyć i był napięty. w momencie gdy rozluźnił mięśnie, lekarz nastawił mu kręgosłup co było słychać charakterystycznym chrupnięciem kości. Po terapii manualnej mój mąż miał przez trzy dni odpoczywać, aby kręgosłup się zregenerował. Już po dwóch dniach mąż zauważył poprawę. Powiedział, że kręgosłup go wcale nie boli i że terapia manualna przyniosła pozytywne efekty. Była więc całkowicie skuteczna i bezpieczna. Cieszyłam się, że mój mąż przestał cierpieć. Musiał jednak zmienić pracę, by dalej nie obciążać kręgosłupa.

Mój mąż od tego czasu dba o kręgosłup. Pracuje w domu i skleja kartki urodzinowe. Mając na uwadze swoje dobro, nie nadwyręża kręgosłupa. Terapia manualna bardzo dobrze poprawiła stan jego zdrowia. Lekarz ortopeda słusznie zrobił kierując go na tego typu zabieg mający na celu nastawienie kręgosłupa. Zdrowie jest najważniejsze. Czasami warto jest poddać się zabiegom, które będą skutecznie wpływały na minimalizację dolegliwości bólowych. Po co cierpieć?