Rower pod napięciem

Większość z nas w ciągu swojego życia wielokrotnie jeździła na rowerze. Na pewno potrafimy odkopać we wspomnieniach jakąś wyjątkowo trudną do pokonania trasę, podczas której zmęczyliśmy się i spociliśmy, bo trzeba było tak mocno pedałować. Prawdopodobnie nie mieliśmy wówczas roweru dostosowanego typem do warunków i nawierzchni. Możemy zapewnić sobie dodatkowe wsparcie na rowerze, które da nam możliwość zregenerowania sił w trakcie jazdy.

Markowe rowery elektryczne

markowe rowery gazelleWspomaganie podczas rowerowych wycieczek może zapewnić nam specjalny system e-bike. Elektryczne rowery trekkingowe nadają się do pokonywania długich tras, w tym wypraw z obciążeniem. Wyglądają bardzo podobnie do standardowych jednośladów, z tym że mają wbudowany specjalny silnik. Pojemnik na akumulatory montuje pod bagażnikiem lub na głównej ramie. Siła napędowa pozwala rozwinąć prędkość do 25 km/h w najbardziej podstawowych modelach e-bike’ów. Na pojazd podróżujący z taką prędkością nie potrzebujemy specjalnych uprawnień. Dzięki temu rower elektryczny doskonale zastąpi komunikację miejską podczas dojazdów w mieście. Jeśli kogoś zainteresował ten sposób przemieszczania się, powinien obejrzeć markowe rowery Gazelle i zapoznać się z ich opisami oraz ocenami w sieci. Jak właściwie działa taki system elektryczny? Mechanizm uruchamia się, kiedy rozpoczniemy pedałowanie i wspomaga nasze działanie. Niektórymi systemami można sterować niezależnie, przy użyciu manetki przy kierownicy. Mamy do wyboru kilka trybów jazdy, w tym jeden całkowicie oparty na pracy silnika. Akumulatory litowo-jonowe stosowane w takich rowerach są w stanie przy pełnym naładowaniu pozwolić nam przejechać ze wsparciem nawet osiemdziesiąt kilometrów. E-bike to przede wszystkim ekologiczna forma transportu, ponieważ nie tankujemy ani nie spalamy paliwa. Koszt ładowania akumulatora jest bardzo niski: średnio wydamy złotówkę na każde przejechane sto kilometrów. Nie musimy się martwić, że spocimy się czy zmęczymy podczas dojazdu do pracy, zwłaszcza podczas podjazdów pod górkę. Jadąc z powrotem, możemy wyłączyć wspomaganie i zapewnić sobie dzienną dawkę aktywności fizycznej.

E-bike jest doskonałą alternatywą dla typowych rowerów miejskich i turystycznych. Pozwala nam na bieżąco kontrolować, czy potrzebujemy wsparcia podczas jazdy, czy chcemy odpocząć i jechać z włączonym silnikiem, czy wyłączyć elektryczny napęd i poćwiczyć mięśnie nóg. Warto wspomnieć, że to stosunkowo tani, a przy tym ekologiczny sposób na przemieszczanie się po dłuższych trasach.