Rower do jazdy po górach

 

W przyszłym roku wybieram się w góry i stwierdziłem, że będę chciał skorzystać z różnych szlaków rowerowych tam i na pewno będzie to dla mnie bardzo ciekawe wyzwanie. Na moim aktualnym rowerze na pewno bym tam nie pojechał, dlatego postanowiłem przede wszystkim sprawdzić jakie są najlepsze rowery górskie na rynku. Nie znałem marki, ale właśnie Kross wydawał mi się bardzo interesujący, bo całkiem tani i wyglądał dobrze.

Kross Hexagon – rower w góry

górski kross hexagon 4.0Zawsze będę powtarzał, że jadąc w góry faktycznie trzeba dośc dobrze się na to przygotować, bo jest to trasa wymagająca, pełna wybojów, górek, szybkich zjazdów i tak dalej. Na pewno zastanowiłbym się nad rowerem z amortyzacją z tyłu, jednak wiadomo jest to już półka cenowa, która na pewno jest zbyt nieosiągalna dla mnie. Dlatego też zacząłem sprawdzać różne oferty, póki co w internecie, bo nie chciałem jeździć po różnych sklepach bez sensu. Dowiedziałem się od wielu użytkowników właśnie tego modelu, że górski kross hexagon 4.0 radzi sobie świetnie w nawet najbardziej wymagających warunkach. Decydując się na konkretne rozwiązanie i rower dopasowany do stylu jazdy nie należy także zapominać o tym, że rower trzeba zaraz po zakupie dobrze przygotować do jazdy. Wycieczka w góry była planowana na za kilka dni, więc musiałem się spieszyć. Mam nadzieję, że w końcu uda mi się przejechać ją całą, bo w zeszłym roku jak jechałem tam swoim starszym rowerem MTB to bywało trudno. Zastanawiając się nad tym, co jeszcze muszę dokupić do wybranego modelu Kross stwierdziłem, że warto będzie postawić na zapasowe dętki, opony i jeszcze na nowy łańcuch. Jeśli zastanawialiście się kiedyś nad tym, czy faktycznie warto i czy w ogóle trzeba kupować takie rzeczy na początku to wydaje mi się, że jest to konieczność. Przecież nic nie może zepsuć waszej trasy. Podsumowując to wszystko na pewno sklep, w którym zakupiłem rower Kross dawał sobie radę, zatrudniał pracowników gotowych do odpowiedzenia na każde moje pytanie.

Na pewno mógłbym teraz opisywać wam jak składać rower do transportu w samochodzie, jak poprawnie odpowietrzać hamulce i wykonywać pozostałe te prace, ale to nie na to czas. Dzisiaj chciałem powiedzieć, że faktycznie wybrałem rower Kross Hexagon i uważam, że była to bardzo dobra decyzja. Biorąc pod uwagę to, że rower do takiej jazdy trzeba jeszcze odpowiednio przygotować do jazdy myślę, że po zakupie warto udać się na tak zwany serwis zerowy, czyli darmowy przegląd roweru i przygotowanie do dalszej jazdy, co wydaje mi się podstawą.