Rodzaje zawiesi pasowych

Przenoszenie ciężkich materiałów nie jest łatwe. Należy robić to przede wszystkim w bezpieczny sposób i korzystać ze sprawdzonych maszyn. Tak by nic nie uszkodzić i jednocześnie nie narażać pracowników, którzy znajdują się w okolicy. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które sprawdzają się od lat i można je stosować niemal w każdych warunkach. Co więcej, nie są również drogie, więc wiele firm może sobie na nie pozwolić.

Jak stosować zawiesia pasowe?

pasowe zawiesie dwuwarstwowePrzenoszenie takich materiałów jak palety, czy części, z których tworzy się dany budynek jest trudne. W związku z tym używa się zazwyczaj do tego specjalnych maszyn. Niekiedy wystarczy tylko dźwig, jednak musi być on odpowiednio wyposażony. Najczęściej dokupuje się do niego pasowe zawiesie. Jednak należy dopasować je do konkretnego towaru. Tak by materiał wytrzymał. Przed kupieniem konkretnego modelu najlepiej sprawdzić jakie rodzaje dostępne są na rynku, by odpowiednio je dopasować. Obecnie wyróżnia się pięć podstawowych rodzajów zawiesi. Różnią się one od siebie wytrzymałością. Właśnie tak należy je stosować. W ten sposób wszystko będzie bezpieczne, zarówno przenoszony towar, jak i osoby, które go transportują i które znajdują się w pobliżu. Pierwszy rodzaj zawiesi pasowych jest w stanie unieść materiał, który waży tonę. Co więcej, bardzo łatwo można go odróżnić, bo zazwyczaj dostępny jest w kolorze fioletowym. Z kolei kolejny rodzaj ma charakterystyczną zieloną barwę, a jego dopuszczalne obciążenie robocze wynosi dwie tony. Bardzo łatwo można to określić licząc również przeszycia czarną nitką, które pojawiają się na zawiesiach. Następny model w kolejności ma kolor żółty i przeznaczony jest do towarów, które nie przekraczają trzech ton. Często dołączone są do niego również specjalne pokrowce, które ochraniają go przed zabrudzeniem i otarciami. Przedostatni rodzaj dostępny jest w szarej barwie. Szerokość jego taśmy wynosi sto dwadzieścia milimetrów i jest w stanie unieść cztery tony. Ostatniemu rodzajowi zawiesia, które również jest łatwo dostępne, przypisany jest kolor czerwony, dlatego, że jest w stanie poradzić sobie z ciężarem, który dochodzi nawet do pięciu ton. Oczywiście na rynku dostępne jest również pasowe zawiesie dwuwarstwowe. To z kolei jest jeszcze bardziej wytrzymałe i sprawdza się w niejednej firmie. Należy tylko pamiętać, by stosować je rozważnie i uważać na każdy szczegół.

Zawiesia pasowe są bardzo łatwo dostępne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by każdy się w nie zaopatrzył, ponieważ ich ceny nie są wysokie. Uzależnione są przede wszystkim od ich dopuszczalnego obciążenia roboczego. Na co należy zwracać uwagę przy każdym wykorzystaniu, by wszystko zostało zorganizowane bezpiecznie i zgodnie z przepisami.