Psycholog rodzinny w Warszawie

Każdy z nas ma jakieś problemy. Jedni większe, inni mniejsze. Ale to też jest bardzo subiektywne odczucie, bo dla jendego z nas np. utrata pracy będzie małym problemem, który szybko rozwiążemy, a dla innego ogromnym kłopotem, po którym się załamiemy i nie potarfimy go rozwiązać. Tak więc, problemy ma każdy i każdy z nas różńie sobie z nimi radzi. Wielu z nas potrzebuje fachowej pomocy w rozwiązaniu konfliktów małżeńskich, radzenia sobie z wychowaniem dziecka czy też przeżyciu traumy po stracie kogoś bliskiego.

Psychologowie rodzinni – pomoc i terapia rodzin

rodzinny psycholog - WarszawaW dzisiejszych czasach pomoc psychologów, czy tez psychoterapeutów wydaje się być nieoceniona. „Wyścig sczurów”, sprostanie oczekiwaniom innym, strach przed zawiedzeniem najbliższych, chęć bycia najlepszym – to wszystko sprawia, że jesteśmy w ogromnej „machinie stresu”, który wpływa na nasz organizm degradująco. Często, aby zacząć znowu normalnie, dobrze, a przede wszystkim zdrowo funkcjonować musimy udać się do specjalisty. To żaden wstyd pójść do psychologa lub psychoterapeuty, większym wstydem jest ukrywanie swoich problemów i nie radzenie sobie z nimi. Jeśli ktoś może nam pomóc to czemu nie skorzystać? rodzinny psycholog – Warszawa to przede wszystkim osoba, która pomoże nam usprawnić relacje panujące w rodzinie, rozwiącać istniejące konflikty np. pomiędzy małżonkami, lub pomiędzy dzieckiem a rodzicami. Doradzi także, jak postępować z dzieckiem, któro jest bardzo buntownicze i wszelakie próby rozmów i egzekwowania skutków negatywnych zachowań prowadzą zwykle do nikąd. Psycholog rodzinny pomoże nam także, kiedy dziecko zaczęło być bardzo skryte w sobie, zamknięte, mniej otwarte na ludzi i nowe znajomości. Bardzo dobre sa terapie rodzinne, w których udział biorą wszyscy członkowie rodziny. Takie terapie przynoszą najlepsze rezultaty. Psycholog, czy też psychoterapeuta wysłuchuje obydwu stron i nigdy nie staje po żadnej z nich. Zawsze powinien być w swoim poglądach neutralny. Z uwagą wysłuchuje zdanie rodziców, ale równie uważnie i poważnie traktuje zdanie dziecka. Tak powinien zachować się profesjonalista. Terapia rodzinna to nie ocenianie czyjejś winy, a znalezienie źródła konfliktu i sposobów rozwiązania go.

Psychologowie rodzinni to bardzo poważny i odpowiedzialny zawód. Każdy pacjent to inna jednostka, która wymaga indywidualnego podejścia, traktowania i przede wszystkim rozumienia. Psycholog ma za zadanie przede wszystkim pomóc w zrozumieniu samego siebie i tego co jest dla nas ważne i jak chcemy żyć.