Programy do korekty zdjęć online

Nie jestem zawodowym fotografem, jednak jak chyba każdy rodzic, lubię upamiętniać chwile z życia moich dzieci poprzez wykonywanie zdjęć. Nie zawsze jednak każde ujęcie wyjdzie mi tak, jak bym tego oczekiwała. Znam się nieco na różnych programach do obróbki zdjęć, więc staram się sama pozbyć niektórych mankamentów widocznych na fotografiach lub nieco upiększyć pewne detale. Zazwyczaj efekt takiej pracy jest zadowalający. Dziś chciałam się z Wami podzielić swoimi przemyśleniami dotyczącymi kreatorów do obróbki zdjęć.

Jak ulepszyć wykonaną fotografię?

poprawa zdjęcia onlineIstnieje wiele edytorów zdjęć dostępnych bezpłatnie i działających zarówno online, jak i jako osobne programy do pobrania. Wypróbowałam kilkanaście tego typu narzędzi i wszystkie mają wady oraz zalety. Oczywiście osobie, której zależy jedynie na podstawowej obróbce fotografii, np. na jej przycięciu, zmianie kontrastu, czy dodaniu jakieś ozdobnej ramki lub efektu wystarczą podstawowe bezpłatne narzędzia. Osobiście jednak mam coraz większe wymagania i zależy mi na tym, aby móc dokonywać nieco bardziej specjalistycznych poprawek oraz upiększeń. Niedawno odkryłam nowy edytor, w który poprawa zdjęcia online jest intuicyjna, a przy tym niezwykle szczegółowa. Oferta tego narzędzia jest na tyle szeroka, że narto w nie zainwestować. W bazie działającego online programie znajdują się tysiące filtrów oraz motywów, które możemy wykorzystać przy modyfikowaniu wgranej fotografii. Co niezwykle istotne, po zapisaniu gotowego już projektu nie wyświetla się na nim żaden znak towarowy, ani nazwa programu. Sama bardzo nie lubię, kiedy moje zdjęcia mają tego typu dodatki, więc wolę zapłacić za dobrej jakości edytor niż korzystać z darmowego, jednak zmuszającego nas do jego reklamowania. Zawsze powtarzam, że zanim zaczniemy korzystać z jakiegokolwiek edytora zdjęć działającego online dobrze jest zapoznać się z jego regulaminem i instrukcją obsługi. To szczególnie istotne wówczas, gdy boimy się, aby nasza własność w postaci fotografii nie została przejęta przez obce podmioty i wykorzystywane bez naszej dalszej zgody w jakichkolwiek celach. Pamiętajmy, aby wybierać sprawdzone i rzetelne programy i strony.

Podstawowa edycja zdjęć nie musi być rzeczą trudną. Warto jednak zawsze do tego tematu podchodzić z głową. Jeśli zależy nam na pięknie obrobionych fotografiach, a nigdy wcześniej takich nie tworzyliśmy, pamiętajmy, aby wybrać sprawdzony przez innych użytkowników edytor. Na początku możemy skorzystać z bezpłatnych narzędzi online, a z czasem, kiedy rozwiniemy już swoje umiejętności warto pokusić się o wykupienie licencji na korzystanie z lepszej klasy programu.