Profesjonalne zabiegi w komorach hiperbarycznych

O tym, że tlen jest naprawdę życiodajnym pierwiastkiem uczymy się od najmłodszych lat. Już w przedszkolu dzieci mają zajęcia dotyczące tego, jak ważny jest tlen, jaka jest jego rola, a także w jaki sposób zwiększyć jego ilość na Ziemi. O tym, jak istotnym jest on pierwiastkiem przypomniałam nam również światowa pandemia, podczas której zaczęło brakować nam tlenu, a każda jego ilość była na wagę złota. To właśnie wtedy też na popularności zaczęły zyskiwać zabiegi wykorzystujące ten pierwiastek.

Dlaczego warto wykonywać zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej?

fachowa terapia hiperbaryczna - warszawaDo takich zabiegów należy między innymi fachowa terapia hiperbaryczna – Warszawa jest miastem, w którym wykonywana jest ona w kilku punktach. Aby znaleźć listę ośrodków wykonujących zabiegi w komorze hiperbarycznej wystarczy wejść na stronę internetową, a następnie wpisać odpowiednie hasło, które pokaże nam listę punktów. Warto jednak wiedzieć również, dlaczego tlenoterapia jest warta wprowadzenia do naszego życia. Przede wszystkim tlen sprzyja odnowie komórkowej i regeneracji tkanek. Pozwala również na zwiększenie wydolności naszego organizmu, a także na przyspieszenie gojenia się ran przewlekłych, takich jak owrzodzenia, czy też odleżyny. Jeśli chodzi o sam zabieg w komorze hiperbarycznej to, jak sama nazwa mówi, przeprowadzany jest on pod zwiększonym ciśnieniem, które wynosi około trzech atmosfer. Wykorzystywana jest również maseczka tlenowa, dzięki której dostarczanie tlenu do naszych płuc, a tym samym do naszego krążenia jest jeszcze bardziej wydajne. Jeśli chodzi o sam zabieg to trwa on około pół godziny. To lekarz jednak decyduje o czasie, a także o innych parametrach, które będą wykorzystywane przy zabiegu. Warto również wiedzieć w jakich sytuacjach warto pomyśleć o wykonaniu serii zabiegów w komorach hiperbarycznych. Przede wszystkim są to różnego rodzaju choroby układu oddechowego, takie jak przewlekła obturacyjna choroba płuc, astma oskrzelowa, czy też mukowiscydoza, a także choroby układu krążenia, jak choroba niedokrwienna serca, czy niewydolność serca.

Jeśli chodzi o koszty to nie musimy się obawiać. Wbrew pozorom nie są one tak wysokie, jak wiele osób myśli. Okazuje się bowiem, że za niewielką kwotę możemy zdecydować się na wykonanie pojedynczych zabiegów lub też na zakupienie pakietu. Przy wyborze tej drugiej opcji możemy również liczyć na znaczny rabat, co pozwala nam sporo zaoszczędzić. Myślę, że zabiegi w komorach hiperbarycznych mogą uzyskać naprawdę duże grono fanów i popularność, z której wiele osób skorzysta.