Profesjonalne ważenie aut

 

Profesjonalne i dokładne ważenie ładunków jest niezwykle ważne. Urządzenia, które ułatwiają tę czynność i dodatkowo zapewniają najlepsze bezpieczeństwo na drogach i swobodną kontrolę przepływu towarów. Konstrukcje różnego rodzaju stosowane są w niemal każdej gałęzi przemysłu. Jednak najczęściej są stosowane w warsztatach samochodowych, czy komisach, gdzie ważenie jest czynnością wykonywaną bardzo często, nawet kilka razy dziennie. Każdy sprzęt powinien być jak najwyższej jakości i mieć jak najwięcej funkcji.

Precyzja konstrukcji powszechnych wag najazdowych

precyzyjna waga najazdowaWspółczesny przemysł samochodowy jest wysoko rozwinięty. Poziom zmotoryzowania w Polsce jest wysoki, a handel autami cały czas kwitnie. Istotnym, a nawet niezbędnym urządzeniem w każdym salonie, komisie, czy warsztacie samochodowym jest precyzyjna waga najazdowa. Już sama nazwa wskazuje, że musi być ona wyposażona w specjalne najazdy, dzięki którym umieszczenie na niej auta nie jest problematyczne. Charakterystyczne dla tego rodzaju wagi jest to, że całość konstrukcji umieszczona jest nad poziomem gruntu, oczywiście na najbardziej korzystną wysokość. Jeżeli umieszczona jest na niższej wysokości, najazd jest znacznie krótszy. Aby pojazd mógł łatwiej i szybciej dostać się na podjazd, konieczne są burty lub barierki. Często przybierają postać zwykłych rur. Nie wszystkie modele są w nie wyposażone, jednak pojawia się coraz więcej takich. Generalnie, wagi z najazdami są często wybierane przez klientów, ponieważ cechuje je wysoki poziom precyzji i dokładność. Stosowanie wag najazdowych pozwala na zachowanie porządku w miejscu jej stosowania, ponieważ na pomoście mogą znaleźć się wyłącznie samochody, które zostały uprzednio zważone. Dużą zaletą tego rodzaju wagi jest również łatwość jej czyszczenia i montażu. Wśród wag stosowanych w warsztatach znajduje się również rodzaj zagłębionej wagi. Umieszcza się ją na równej z gruntem powierzchni. Tym samym nie są potrzebne żadne najazdy, ponieważ auto wjeżdża na wagę bezpośrednio z podłoża, na którym się znajduje.

Drugi rodzaj wagi zajmuje mało miejsca, dlatego łatwiej jest zachować porządek na placu. Ponadto niepotrzebne jest wykonywanie dodatkowych manewrów samochodem, by znalazł się on na wadze. Jednak niezbędne jest wykonanie fundamentu oraz specjalnych zabezpieczeń przed działaniem czynników atmosferycznych oraz zabrudzeniami. Czyszczenie takiej wagi jest możliwe dzięki zamontowanym otworom rewizyjnym, dodatkowo w przypadku jakichkolwiek problemów można skorzystać z serwisu zapewnianego przez producenta.