Profesjonalna opieka całodobowa

Coraz więcej państw, głównie dobrze rozwiniętych boryka się z problemem niskiego przyrostu naturalnego. Konsekwencją tego jest starzejące się społeczeństwo. Wprawdzie wszystkich nas cieszy fakt iż wiek życia ludzkiego zdecydowanie się wydłużył i możemy cieszyć się obecnością naszych rodziców, dziadków a nawet pradziadków. Problem pojawia się jedynie w chwili wystąpienia poważnych dolegliwości zdrowotnych lub niepełnosprawności. I najczęściej związany jest ze sprawowaniem opieki w czasie choroby.

Praca jako opiekunka

opiekunka w Warszawie z zamieszkaniemBywają schorzenia które są bardzo uciążliwe a cierpiąca na nie osoba nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować bez jakiejkolwiek opieki czy wsparcia. Jej otoczenie i bliscy to najczęściej osoby w wieku produkcyjnym, jeszcze aktywne zawodowo. Muszą więc uczęszczać do pracy i nie mogą poświęcić za dużo czasu na sprawowanie opieki. Osoby starsze zazwyczaj są bardzo przywiązane do swoich rodzin oraz własnych domów i mało kto wyrazi zgodę na pobyt w Domu Pomocy Społecznej lub jakiejś innej instytucji sprawującej podobną opiekę.  Jeżeli pacjent wymaga całodobowej opieki najlepszym rozwiązaniem może okazać się opiekunka w Warszawie z zamieszkaniem, wówczas osoba wymagająca pomocy będzie ją miała dwadzieścia cztery godziny na dobę. Jest to bardzo dobre i bezpieczne rozwiązanie. Osoby zajmujące się chorymi to rzetelne i sprawdzone opiekunki. Często posiadają wykształcenie lub przeszkolenie medyczne wiec świadczą jak najbardziej profesjonalna pomoc i opiekę. Niektóre z nich mogą nawet wykonywać drobne zabiegi takie jak zmiana opatrunków lub wykonywanie wstrzyknięć. Mogą podawać leki i są w stanie ocenić stan pacjenta oraz przekazać swoje spostrzeżenia lekarzowi pierwszego kontaktu. Poza czynnościami typowo medycznymi zajmą się higieną pacjenta i jego otoczenia. Zrobią zakupy, przygotują i podadzą posiłek. Towarzyszą osobie chorej i organizują jej czas wolny. Stanowią pomoc i idealne wsparcie zarówno dla podopiecznego jak i dla jego rodziny. Warto zainteresować się taka formą pomocy i w razie konieczności skorzystać z niej.

Osoby starsze, szczególnie schorowane lub niepełnosprawne często wymagają całodobowej opieki. Ich bliscy nie zawsze są w stanie taką opiekę im zapewnić. Dlatego też dobrze jest skorzystać z pomocy kogoś, kto może zamieszkać z naszym seniorem i wesprzeć go o każdej porze dnia i nocy. Profesjonalne i sprawdzone opiekunki możemy znaleźć za pomocą przeglądarki internetowej lub ogłoszeń w mediach. Czasami opiekę taką oferują również agencje świadczące tego typu pomoc i wsparcie.