Profesjonalna kancelaria prawna w Rzeszowie

Niedawno zmarła moja ukochana babcia. Jak się okazało, pozostawiła zaskakujący testament, na podstawie którego jestem jedyną spadkobierczynią. Nie spodziewałam się tego, bo przecież babcia ma jeszcze żyjące dzieci. Co prawda, od wielu lat mieszkałam z babcią i można było się spodziewać takiego obrotu spraw, ale otrzymałam jeszcze ziemię, samochód i udziały w firmie budowlanej. Mają o to wielkie pretensje moi dwaj wujkowie, którzy żądają ode mnie sprzedania całego spadku i równego podziału. Nie mam jednak zamiaru wyprowadzać się z domu i sprzedawać ziemi.

Wybitny specjalista od prawa spadkowego

sprawy spadkowe rzeszówMuszę znaleźć najlepszego prawnika od prawa spadkowego w Rzeszowie, który pokieruje mnie we właściwym kierunku. Chciałabym się dowiedzieć, czy rzeczywiście jestem zobowiązana spłacić wujków i sprzedać spuściznę po babci, czy istnieje może inne wyjście. W pierwszej kolejności postanowiłam wejść na forum internetowe dotyczące jakości świadczonych usług prawnych w Rzeszowie i poczytać komentarze byłych klientów na ten temat. Jak do tej pory nie miałam styczności z prawem i nie mam wiedzy, gdzie i kogo szukać, a do tego najlepiej niedrogo. Jak się okazało, jeśli chodzi o sprawy spadkowe Rzeszów ma do zaoferowania wielu wybitnych specjalistów w tej dziedzinie. Szczególnie jest polecany radca prawny, który ma siedzibę swojej kancelarii niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Spisałam sobie namiary na tę kancelarię i zaraz zadzwonię pod wskazany numer telefonu, aby umówić się na spotkanie. Po kilku nieudanych próbach telefonicznych, w końcu udało mi się dodzwonić do prawnika  pokrótce opowiedzieć o swoim problemie. Prawnik pocieszył mnie, że niczego absolutnie nie muszę sprzedawać, bo nawet sprawa nie trafiła do sądu. Poinformował mnie, że w pierwszej kolejności powinnam nabyć spadek, a to trochę potrwa. Prawnik wykazał się dużą cierpliwością i empatią, wyczułam to podczas naszej rozmowy telefonicznej. Umówiłam się na spotkanie z nim już w najbliższy czwarte w pobliskiej restauracji o godzinie piętnastej.

Jestem zadowolona z wyboru tego prawnika, bo ma bardzo wysoką renomę i miły, sympatyczny ton głosu. Nie poradziłabym sobie sama z tym problemem prawnym, bo kompletnie nie rozumiem przepisów. Wiem, że dzięki prawnikowi uda mi się ugasić żądania wujków, a przynajmniej skłonić ich do ugody. Wiem, że z pewnością należy się im zachowek, ale nie jest on tak wielką kwotą, jaką chcieliby uzyskać ode mnie. Jeśli chodzi o koszt porady prawnej to wyniesie mnie on tylko sto dwadzieścia złotych, co mnie pozytywnie zaskoczyło.