Praktyczne i efektowne listwy magnetyczne

Duże mieszkanie to komfort otwartej przestrzeni, jednak opłaty są proporcjonalne do metrażu. Może kwestie wyboru mieszkania mamy już za sobą, ale nasza rodzina się powiększa, a miejsca wciąż brakuje? Czasem ma się wrażenie, że niezależnie od rozmiaru kuchni w końcu robi nam się w niej za ciasno. Dlatego projektanci wnętrz i sklepy meblowe prześcigają się w pomysłach na wystrój mieszkań o małym metrażu.

Zagospodarowanie kuchni – listwy magnetyczne

listwa magnetyczna do kuchniCiekawym rozwiązaniem są magnetyczne listwy, które pomagają utrzymać porządek w naszej kuchni. To magnetyczne płytki o różnych rozmiarach, do powierzchni których z łatwością przylegają metalowe noże. To nie tylko wygoda ich przechowywania i zaoszczędzanie miejsca w szufladach. Podczas przechowywania noży powinno się zapobiegać ocieraniu się o siebie ostrzy, ponieważ prowadzi to do ich tępienia. W szufladzie jednak zazwyczaj nie mamy na to wpływu, lub takie przechowywanie niepotrzebnie zajęłoby nam dużo miejsca. Praktycznym rozwiązaniem są właśnie magnetyczne listwy. Mamy pewność, że przyczepione do nich noże nie przesunął się i nie stępią siebie nawzajem. Dla małej kuchni to zaoszczędzona przestrzeń, dla dużej kuchni to wciąż wygoda przechowywania. Podczas przyrządzania posiłku nie musimy po omacku szukać odpowiedniego noża, narażając się przy tym na skaleczenie, gdy zamiast na rączkę, trafimy na jego ostrze. Decydując się na użycie listwy magnetycznej noże będziemy mieć zawsze pod ręką. Listwa magnetyczna do kuchni to także ładny dodatek jej wystroju. Wybierając sprzęty i dodatki do tego pomieszczenia kierujemy się przede wszystkim użytecznością – nawet najciekawiej zaprojektowany piekarnik wkrótce przestanie nas cieszyć, jeśli jego działanie nie będzie odpowiadało naszym potrzebom. Jednak listwa magnetyczna to coś, co łączy w sobie aspekt praktyczny z wizualnym. Zwłaszcza, jeśli będziemy trzymać na niej komplet eleganckich noży listwa stanie się nietuzinkowym elementem dekoracyjnym. Patrząc na pozostawione na niej sztućce mamy wrażenie, że lewitują one nad powierzchnia blatu. Ciężko wyobrazić sobie, że tak niepozorny gadżet może być tak silnym magnesem. Jeśli zdecydujemy się na listwę magnetyczną sprawdzonej firmy nie musimy się martwić o pozostawione na niej noże – magnes jest wystarczająco silny, by je utrzymać.

Decydując się na magnetyczną listwę, która będzie służyć w naszej kuchni, możemy przeglądać wiele ofert. Do wyboru będziemy mieli różne rozmiary i warianty naszej listwy – możemy zaopatrzyć się w klasyczną, metalową listwę, lub taką okutą naturalnym drewnem. W końcu możemy też zdecydować, czy wolimy listwę do montażu na ścianie, czy taką stojącą na blacie.