Potrzebowałam wynająć samochód na firmę

 

Od dłuższego czasu prowadziłam własną działalność gospodarczą. W związku z tym, dużo podróżowałam po kraju, ponieważ musiałam jeździć na wizyty handlowe dla moich potencjalnych klientów. Często korzystałam w tym celu z komunikacji publicznej, ale muszę przyznać, że było to bardzo niepraktyczne, po autobusem czy pociągiem nie mogłam dojechać wszędzie. Poza tym wyglądało to trochę nieprofesjonalnie. Pożaliłam się na ten temat mojemu koledze, a on zapytał się mnie dlaczego po prostu nie wynajmę samochodu na firmę?

Gdzie w Katowicach wynajmę samochód?

najem samochodów firmowych katowiceMuszę przyznać, że też o tym myślałam, ale wydawało mi się, że taki wynajem na doby będzie dla mnie nieopłacalny. Kolega jednak bardzo szybko i skutecznie wyprowadził mnie z błędu. Okazało się, że taki najem można uzyskać na bardzo preferencyjnych warunkach, jeśli posiadało się własną firmę. Polecił mi on wypożyczalnię, która oferowała najem samochodów firmowych Katowice były jednym z miast, które były przez nich obsługiwanych w tym regionie Polski, dlatego nie musiałabym nawet za podstawienie samochodu na wskazany adres i nie musiałabym nigdzie jechać, aby je odebrać. Muszę przyznać, że wydawało mi się to bardzo wygodne i praktyczne. Kolega pokazał mi jeszcze stronę internetową tej wypożyczalni, gdzie można było zapoznać się z ich flotą samochodową. Od razu zauważyłam jeden samochód, który bardzo mi się spodobał. Od razu chwyciłam za telefon i zadzwoniłam na podany obok numer telefonu, żeby zapytać o ofertę. W ciągu kilku minut dostałam wycenę, dowiedziałam się także na jaki termin z ewentualną możliwością przedłużenia wypożyczenia mogę wynająć samochód. Zaproponowany termin i pozostałe warunki najmu bardzo mi odpowiadały, dlatego od razu wpłaciłam zaliczkę na poczet wynajmu autka. Już następnego dnia pracownik przyjechał nim pod moje mieszkanie. Szybko i sprawnie załatwiliśmy wszelkie formalności. Spisaliśmy umowę najmu długoterminowego, a także podpisaliśmy protokół zdawczo – odbiorczy. Wszystko nie trwało dłużej niż kwadrans.

Muszę przyznać, że już wkrótce przekonałam się, że to było bardzo dobre rozwiązanie. Najem samochodu okazał się bardziej opłacalny niż kupno auta na kredyt czy raty. Poza tym to wypożyczalnie zajmowała się takimi formalnościami jak coroczny przegląd techniczny. Najważniejsze było dla mnie jednak to, że wypożyczalnie nie wymagała wpłacenia kaucji zwrotnej, ponieważ w momencie, kiedy decydowałam się na wynajem pewnie nie mogłabym wpłacić tych pieniędzy z braku odpowiednich funduszy. Jestem bardzo zadowolona.