Potrzebowałam ogrodzenia budowlanego

Jestem deweloperem, który zajmuje się nie tylko sprzedażą mieszkań, ale także ich budową. Ostatnio zdecydowałem się postawić duże apartamenty w centrum Warszawy. Załatwiłem już wszelkie formalności i wykupiłem działkę inwestycyjną. Teraz mogłem już zacząć stawiać mieszkania, ale wcześniej potrzebowałem jeszcze ogrodzenia budowlanego. Jest ono bowiem wymagane przez przepisy prawa budowlanego. Jeszcze za nim pierwsze maszyny wjadą na plac budowy, teren musi zostać ogrodzony płotem. Taki płot musi także spełniać odpowiednie wymiary.

Kupno ogrodzenia budowlanego na plac budowy

ogrodzenia budowlane w WarszawieMiędzy innymi nie może być on niższy niż sto pięćdziesiąt centymetrów i musi być na tyle głęboko osadzony w gruncie, żeby był stabilny i nie chwiał się. Moim zdaniem takie ogrodzenie budowlane ma jeszcze jedną zaletę. Dzięki niemu nikt nie dostanie się na plac budowy i nie ukradnie sprzętu, który może tam pozostać nawet na noc. Musiałem się spieszyć, żeby wyrobić się z końcem inwestycji w terminie. Na szczęście znałem bardzo dobrą firmę, która oferowała ogrodzenia budowlane w Warszawie. Wiedziałem, że mają tam bardzo dobre, jedne z najlepszych na rynku cen, a także duży wybór różnych płotów i zapór, które są zgodne z aktualnymi przepisami prawa budowlanego. Jeszcze tego samego dnia, zadzwoniłem na bardzo dobrze mi znany numer telefonu i zapytałem o ofertę. Powiedziałem ile metrów ogrodzenia jest mi potrzebnych i na jak długi okres czasu. Kilka godzin później oddzwonił do mnie doradca klienta, który zaproponował mi bardzo wysokie, zabezpieczone u szczytu ogrodzenie siatkowe. Chroniło ono przed napadem na plac budowy, ponieważ było tak skonstruowane, żeby nikt nie mógł się p  o nim wspiąć. Siatka była wykonana z solidnego, twardego i wytrzymałego tworzywa. Jest ono dodatkowo pokryte warstwą ocynkową, dlatego ogrodzenie nie niszczy się pod wpływem niekorzystnych warunków pogodowych. Cena za metr takiego ogrodzenia była bardzo przystępna, dlatego od razu zgodziłem się go zakupić.

Mogłam zamontować go samodzielnie albo razem z kupnem ogrodzenia, wykupić usługę jego postawienia. Zdecydowałem się na tą drugą opcję, żeby wszystko poszło szybciej i sprawniej. Ostatecznie, byłem bardzo zadowolony z efektu. Już kilka dni później ogrodzenie stało na placu budowy, a ja mogłem wreszcie zacząć swoją inwestycję. Przez cały okres prac na budowie nie miałem z nim żadnego problemu. Było ono stabilne i wytrzymałe, a po zakończeniu prac mogłem je przenieść w inne miejsce, na kolejny plac budowy. Jego kupno bardzo mi się opłaciło.