Potrzebowałam łóżka do rehabilitacji domowej

Kilka tygodni temu bardzo niefortunnie złamałam nogę. Już od dłuższego czasu leżałam w szpitalu i powoli miałam tego dosyć. Bardzo się ucieszyłam, kiedy ostatnio lekarz na obchodzie powiedział mi, że jedyne czego tera potrzebuje to rehabilitacja i że jak tylko załatwię sobie łóżko do rehabilitacji, będę mogła dostać wypis do domu. Postanowiłam nie tracić czasu i od razu rozpocząć poszukiwania odpowiedniego łóżka, na którym będę mogła w końcu ćwiczyć w domu, a nie leżeć w szpitalu.

Jakie łóżko do rehabilitacji domowej najlepiej wybrać?

łóżka rehabilitacyjne domowePoszukiwania odpowiedniego łóżka rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: łóżka rehabilitacyjne domowe, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć to, czego potrzebowałam. Było to bardzo wytrzymałe domowe łóżko rehabilitacyjne. Wykonane było z drewnianej ramy oraz solidnych metalowych elementów, umożliwiających automatyczne, elektryczne sterowanie za pomocą pilota. Wybrane przeze mnie łóżko posiadało cztery regulowane segmenty, dlatego świetnie nadawało się do różnych schorzeń i złamań. Posiadało wysięgniki, dzięki którym użytkownik zachowywał sporą dozę samodzielności, a co najważniejsze takie wysięgniki były bardzo ważne dla ćwiczeń rehabilitacyjnych. Dużą zaletą takiego łóżka było również to, że posiadało ono materac przeciw odleżynowy, który zapewniał odpowiedni przepływ i cyrkulację powietrza. Łóżko było więc wygodne i praktyczne dla użytkownika nawet w upalne dni, ponieważ odpowiedni materac sprawiał, że człowiek mniej się poci. Bardzo mi się podobało w nim również to, że posiada regulowaną wysokość, dlatego ułatwia przesiadanie się na wózek czy na łóżko transportowe. Wybrane przeze mnie łóżko rehabilitacyjne mogłam zakupić albo wynająć na odpowiedni dla mnie okres. Było ono dostępne od ręki w bardzo dobrej, niskiej cenie, jednej z najlepszych na rynku. Zdecydowałam się je wynająć, ponieważ potrzebowałam go tylko na kilka tygodni, może miesięcy rehabilitacji domowej, żeby nie musieć leżeć w tym czasie w szpitalu.

Jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry wybór. Łóżko okazało się bardzo wygodne i praktyczne, zarówno jeśli chodzi o rehabilitację i wykonywanie ćwiczeń, jak i podczas całodobowego użytku. Byłam z niego bardzo zadowolona. Posiadało proste sterowanie. Bardzo komfortowym rozwiązaniem był również wysuwany składany stolik oraz barierki zabezpieczające z boku łóżka. Dzięki temu mogłam swobodnie poruszać się w jego obszarze. Łóżko miała również duże obciążenie nawet do dwustu kilogramów.