Poszukiwania śpiworka dla dziecka

Kilka dni temu urodziło się moje pierwsze dziecko. Od pierwszego dnia życia było ono bardzo niespokojne. Szczególnie kiedy po zaśnięciu chciałam odłożyć córeczkę do łóżeczka, żeby sama spała. Natychmiast się wtedy wybudzała i zaczynała płakać. Lekarz stwierdził, że fizycznie dziecku nic nie jest i jest to po prostu kwestia lęku separacyjnego. Najlepiej będzie mocno owinąć dziecko śpiworkiem lub kołdrą tak aby miało ono poczucie, że cały czas ktoś przy nim jest i trzyma je w ramionach. Postanowiłam spróbować tego polecanego rozwiązania.

Potrzebowałam śpiworka z nogawkami dla dziecka

śpiworek z nogawkamiPoczytałam trochę informacji na ten temat, poradziłam się innych młodych mam i dowiedziałam się, że śpiworek z nogawkami, to najlepsze rozwiązanie w takich sytuacjach. Można je kupić w dosłownie każdym sklepie z odzieżą dziecięcą, a poza tym świetnie się sprawdzają także na spacerach. Postanowiłam nie zwlekać dłużej i do osiedlowego sklepu, gdzie zawsze kupowałam rzeczy dla córeczki, udałam się jeszcze tego samego dnia. Faktycznie, okazało się, że bez problemu dostałam tam bardzo wygodne śpiworki dla dziecka, dostosowane w pełni do potrzeb jego wzrostu. Takie śpiworki były niezwykle wygodne i praktyczne. Były one wykonane z miękkiego i delikatnego materiału, dlatego świetnie sprawdzały się na lato, jak i na zimę (wystarczyło wtedy tylko okryć dziecko dodatkowo cienką kołdrą, żeby w nocy nie zmarzło). Były one zasuwane na suwak, dlatego można było bez problemu ubrać w nie dziecko i zapiąć. Najważniejsze było dla mnie to, że nie musiałam nic zakładać córeczce przez głowę, ponieważ nie miałam w tym jeszcze odpowiedniej wprawy. Śpiworek świetnie sprawdził się w swojej roli, ponieważ już od pierwszego dnia podczas którego zaczęłam zakładać go mojemu dziecku, znacznie się ono uspokoiło i przestało w nocy płakać. Wreszcie mogło wyspać się nie tylko ono, ale także i ja. Jestem bardzo zadowolona z zakupionego ubranka, tym bardziej że było ono dostępne w niezwykle niskiej, przystępnej, promocyjnej cenie.

Już wkrótce przekonałam się także o innych jego zaletach. Przede wszystkim można było go prać w pralce w bardzo wysokich temperaturach, dzięki czemu nawet dopranie plam z moczu czy mleka, nie było dla mnie problemem i śpiworek był zawsze higienicznie czysty. Nie mniej ważne było również to, że szybko on sechł i nie wymagał prasowania, co w znacznym stopniu ułatwiło mi jego czyszczenie. Nawet jeśli śpiworek ubrudził się w ciągu dnia, już wieczorem wyprany i wysuszony był gotowy do założenia dziecku na noc.