Popularne środki do mycia auta

 

Mycie samochodu to zabieg z którym do czynienia ma każdy kierowca. Wiele osób nie odwiedza myjni bowiem woli osobiście umyć swój samochód na własnym podwórku. Decydując się na taki ruch musimy jednak przestrzegać pewnych reguł. Chodzi bowiem o to że stosowanie nieodpowiednich środków myjących czy też używanie niewłaściwych ściereczek lub gąbek może doprowadzić do trwałego uszkodzenia lakieru jakim pokryty jest nasz samochód. Warto więc nabyć odpowiednie preparaty do mycia auta.

Najlepsze kosmetyki samochodowe

popularne środki do mycia samochoduPrzyjeżdżając swoim samochodem na myjnię i wrzucając do automatu żeton nie musimy martwić się tym jaki rodzaj szamponu stosować do mycia auta. W automatach ustawionych w myjniach znajduje się bowiem odpowiednia dawka szamponu, który dostosowany jest do mycia aut. W przypadku mycia samochodu na własnym podwórku musimy się w taki szampon zaopatrzyć. Bez większych problemów znaleźć nie możemy zarówno w sklepach motoryzacyjnych jaki w dużych marketach. Wystarczy odwiedzić odpowiedni dział. Jeśli chodzi o kwestię jaką są popularne środki do mycia samochodu to jednym z często stosowanych jest aktywna piana. Sprzedawana jest ona w postaci pięciolitrowych kanistrów. Często nabyć ją możemy również na stacjach benzynowych. To co wyróżnia pianę aktywną to przede wszystkim jej delikatność połączona z bardzo dużą skutecznością usuwania zanieczyszczeń. Stosowanie tej piany nie jest niczym trudnym bowiem używa się jej niemal identycznie jak szamponów. W internecie znaleźć możemy całe mnóstwo poradników dotyczących tego jak poprawnie myć samochód przed swoim domem. Niekiedy okazuje się, że na naszym podwórku jesteśmy w stanie umyć samochód o wiele lepiej niż po odwiedzinach myjni. Mówiąc o kosmetykach do samochodu warto również wspomnieć o wosku który stosujemy w celu nabłyszczania lakieru jakim pokryty jest nasz samochód. Wosk ten tworzy swoistą barierę zarówno dla zanieczyszczeń jak i dla samej wody, która po takim wosku bardzo szybko spłynie nie pozostawiając smug ani plam. Substancje tą nakłada się po myciu samochodu oraz po dokładnym jego wyschnięciu.

Ogólnie rzecz biorąc sprawdzone kosmetyki samochodowe to kwestia bardzo często poruszana na forach internetowych. Kierowcy bardzo często wymieniają się tam swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniem związanym z zastosowaniem różnych środków myjących. Spotkać to możemy również recenzję poszczególnych szamponów, past polerskich oraz wspomnianych już wcześniej wosków. Systematycznie przeglądając takie fora możemy nabyć wiedzę, która sprawi że zaczniemy bardziej dbać o nasze auto.