Ponadczasowa czapka baker boy

Obecnie czapka Baker Boy trafiła także do świata mody damskiej, lecz w nieco innej odsłonie. Znajdziemy ją zwykle w fasonie bosmanki. Tę nową odsłonę czapki dla kobiet i mężczyzn można doskonale łączyć z ubraniami w najróżniejszym stylu. Czapki baker boy to absolutny hit, który można nosić do wielu rzeczy, dobierać dowolne stylizacje.

Historia czapki baker boy

czapka baker boyNa początku czapka Baker Boy nie miała zbyt wiele do czynienia z czapką żeglarską. W XX wieku czapka gazeciarza, czyli Newsboy i płaski kaszkiet były również określane mianem Baker Boy. Było tak, ponieważ wielu młodych mężczyzn, w tym chłopców roznoszących gazety i pomocników w piekarni chodziło w takich właśnie czapkach, tworząc obraz ulicy w USA i Europie na przełomie wieków. Ten rodzaj czapki był także noszony w tamtych czasach przez rzemieślników i robotników, co przyczyniło się do kojarzenia jej z niższą klasą. Zwykle wykonywano czapkę z nieco sztywniejszego filcu, tweedu lub sztruksu. Od 1920 roku model ten znalazł się także w stroju do golfa i tenisa. Był jednak wyłącznie atutem mody męskiej. W końcu, w połowie XX wieku, czapka baker boy straciła reputację nakrycia głowy dla ubogich i znalazła wielu fanów w różnych klasach społecznych.    Aby stworzyć kreację na luzie, załóż czapkę Baker Boy do dżinsów, bluzki i tenisówek. Będzie się również dobrze prezentować z luźnymi spodniami od dresu i krótką kurką skórzaną. Jeśli zależy Ci na połączeniu elegancji z luzackim akcentem, możesz również założyć Baker Boy do dżinsów o wysokiej talii, krótkiego topa i futrzanej kurtki. Czapki Baker Boy nie tylko wzbogacają tak zwany street look, ale także podkreślają eleganckie stroje, na przykład spódnice i sukienki. Zarzuć do tego trench lub marynarkę i masz gotową kreację na wieczorne wyjście. Podobny efekt można osiągnąć zakładając elegancką garsonkę. Jedną z głównych zalet tej czapki z daszkiem jest to, że bardzo luźno spoczywa na głowie. Dzięki temu nie psuje fryzury ani nie spłaszcza włosów, jak to często bywa w przypadku innych czapek. Jest w niej wystarczająco dużo miejsca na niski kok lub fale, dlatego jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Nie ma wątpliwości, że istnieje Baker Boy w sam raz dla Ciebie i Twego typu urody – musisz ją tylko znaleźć! Dodajmy jeszcze, że tego typu czapki nie są produkowane wyłącznie dla dorosłych: czapki Baker Boy można u nas nabyć nie tylko w uniwersalnym rozmiarze i dużych rozmiarach (do 64 cm), ale i w rozmiarze dziecięcym (53- 55 cm). Dzięki temu także Twoje dziecko może wyglądać trendy.