Pomysłowe prezenty ślubne

Pomysłowe prezenty ślubne!W dniu ślubu goście weselni najczęściej wręczają Nowożeńcom pewną sumę pieniędzy, by łatwiej było im wkroczyć na nową ścieżkę życia. Jeszcze niedawno popularnym dodatkiem do koperty były bukiety kwiatów. Był to bardzo miły gest, jednak prezent ten nie należy do najtrwalszych. Kwiaty w końcu więdną i lądują w koszu na śmieci. Tak więc coraz więcej par rezygnuje z tego zwyczaju i już w zaproszeniu prosi o inne prezenty, bardziej trwalsze. Pomysłów jest wiele.

Co podarować Nowożeńcom zamiast kwiatów?

co kupić na ślub zamiast kwiatówMłodzi coraz częściej wprost powiadamiają swoich gości, co chcieliby dostać zamiast bukietu kwiatów. Robią to już na etapie zapraszania, bądź też wzmiankują o tym w zaproszeniu, dodając krótki wierszyk, czy też zabawny rebus. Jeśli zadajecie sobie pytanie, co kupić na ślub zamiast kwiatów, warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami. Dobrym pomysłem wydaje się być wino, o ile nasi goście nie będą czuli się skrępowani z butelką wina w ręce w kościele podczas uroczystości ślubnych. W zależności od tego, ilu gości pojawi się na weselu, tyle butelek wina lub innego alkoholu (zadecydują o tym nasze upodobania) zostanie nam na pamiątkę na długie i romantyczne wieczory we dwoje. Popularną prośbą jest również prośba o słodycze. Obecnie istnieje wiele możliwości estetycznego przygotowania takiego prezentu. Na przykład możemy poprosić w kwiaciarni o stworzenie bukietu z cukierków. Prawdziwi koneserzy książek, filmów czy muzyki mogą poprosić właśnie o taki prezent zamiast tradycyjnych kwiatów. Poszerzą swoją kolekcję, co sprawi im na pewno więcej radości niż bukiet, który po dwóch dniach zwiędnie. Młodzi, którzy mają w planach wybudowanie własnego domu z radością zobaczą w prezencie coś, co będą mogli posadzić. Krzewy i drzewka to niczym odpowiedniki bukietów, które jednak nie zostaną wyrzucone w ciągu kilku dni. Idąc tym tropem, świetnym pomysłem mogą być kwiaty doniczkowe. Niezależnie od tego, czy Młoda Para planuje zamieszkać w domu czy w mieszkaniu, kwiaty doniczkowe na pewno się przydadzą, będą przypominać ten szczególny w ich życiu dzień i stworzą rodzinną atmosferę. Dla osób, które lubią ryzyko oraz dreszczyk emocji, fajnym pomysłem mogą okazać się kupony lotto, czy też zdrapki. Przy okazji istnieje realna szansa na wygraną i wkroczenie w nowe życie z zapasem pieniędzy na szaleństwa i drobne wydatki. Ponadto pary młode decydują się także na dobre uczynki i proszą swoich gości o zamianę bukietów na symboliczną kwotę wrzuconą do puszki. Zebrane pieniądze przeznaczają na wybrany przez siebie cel charytatywny.

Pomysłów na prezenty jest naprawdę bardzo wiele i ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Należy jednak pamiętać, żeby prośba o prezent nie przekraczała kwoty tradycyjnego bukietu. Wesele jest także wydatkiem dla naszych gości. Każdy chce dobrze wyglądać, zatem goście przeznaczają sporo pieniędzy już na sam strój. Dlatego też należy przemyśleć, o co chcemy poprosić naszych gości.