Polecane solidne waporyzatory

Popularność marihuany CBD cały czas rośnie, a wraz z nią ilość konsumentów zainteresowanych przyjmowaniem jej w inny, od palenia, sposób. Dlatego też warto zorientować się czym jest waporyzacja, co nam daje i dlaczego warto zdecydować się na własny waporyzator.

Jaki waporyzator jest najlepszy?

polecane waporyzatory mightyWaporyzacji, z założenia poddaje się zioła oraz ich koncentraty, natomiast, w praktyce, waporyzatory wykorzystuje się do pozyskiwania składników czynnych z marihuany CBD. Jest to najlepszy sposób, albowiem w jego toku niemal nie dochodzi do strat w materiale roślinnym. W przeciwieństwie do palenia, gdzie traci się, średnio 40-60% wszystkich składników czynnych. Jest tak, ponieważ temperatura spalania jest dla suszu roślinnego zbyt wysoka i zanim zdążą się z niego uwolnić substancje czynne, ulega on spopieleniu. Natomiast, w przypadku waporyzacji, nie mamy do czynienia ze spalaniem, a jedynie z podgrzewaniem wysoką temperaturą. Na skutek tego, marihuana CBD, zaczyna parować, a vaperowi nie pozostaje nic innego, jak inhalować się powstałą parą wodną. Co warte zauważenia, parą – nie dymem, bo to on w przypadku palenia, jest nośnikiem substancji smolistych i kancerogennych. Natomiast w parze wodnej w ogóle ich nie znajdziemy, a jej smak jest też dużo bardziej wyrazisty i esencjonalny od dymu. Trzeba też podkreślić, że para jest chłodna więc nie podrażnia dróg oddechowych i nie powoduje mikro oparzeń. Wśród urządzeń przenośnych warto wyróżnić polecane waporyzatory Mighty, gdyż charakteryzują się wysoką jakością i rozsądną ceną. Jest to wersja hybrydowa, gdzie mamy do czynienia z ogrzewaniem konwekcyjnym i kondukcyjnym, co sprawia, że jest ono niezwykle wydajne. Warto je również wyróżnic ze względu na kieszonkowy rozmiar i niewielką wagę, dzięki czemu nie obciąża i nadmiernie nie zajmuje kieszeni. Mighty nagrzewa się już w kilka sekund i jest pod tym względem, jednym z najszybszych waporyzatorów dostępnych na rynku. Natomiast jeśli chodzi o regulację temperatury, można robić to w zakresie od jednego do dwustu dwudziestu stopni. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest czujnik, dzięki któremu urządzenia wyłącza się automatycznie, gdy nie jest używane.

Jeżeli szukamy vaporizera najwyższej jakości, ale w rozsądnej cenie, to Mighty jest strzałem w dziesiątkę. Jest to bowiem urządzenie niezawodne, które może być wykorzystywane nie tylko do odparowywania suszu legalnej marihuany, ale także olejów i wosków CBD. Warto również podkreślić, że Mighty generuje niezwykle gęste i esencjonalne kłęby pary.