Pokrycie cegłami z budowy ściany

Realizacja zamysłu na oryginalnie wyglądające pomieszczenie jest bardzo często nie taka trudna jak mogłoby się wydawać. Niekiedy inspiracji co do jego wyglądu są w stanie dostarczyć nam czasopisma. Na rynku ukazują się bowiem liczne gazety poświęcone aranżacji i wystrojom wnętrz, a także pracom budowlanym. Z tego też powodu bardzo łatwo możemy czerpać z nich ciekawe inspiracje dotyczące wyglądu poszczególnych pomieszczeń. Warto jest w sytuacji, gdy urządzamy dane wnętrze od podstaw przyjrzeć się ścianom.

Wykorzystanie starych cegieł na ściany

cegły stare z rozbiórkiW przypadku ścian ważny może okazać się ich wygląd. Biorąc pod uwagę dostępne pokrycia nie zawsze jesteśmy w stanie wybrać satysfakcjonujące nas rozwiązania. Nieraz co do zasady zastanawiamy się w zależności od typu pomieszczenia pomiędzy tapetą, farbą, czy kafelkami. Coraz więcej osób decyduje się jednak na wykorzystanie uroków, jakie są w stanie przynieść surowe cegły. Na ogół chodzi przede wszystkim o celowe odsłonięcie warstwy tynku, tak aby cegły były widoczne. Niekiedy konieczne jest uzupełnienie ściany nowymi cegłami. Oczywiście nie musza być one fabrycznie nowe. W przypadku takiego wyglądu ścian bardziej urokliwie wyglądają ściany, w których widoczne są cegły stare z rozbiórki. Nadaje to wtedy danemu pomieszczeniu bardziej surowego i trochę naturalnego stylu. Z tego też powodu bardzo łatwo możemy zdecydować się na takie rozwiązanie zwłaszcza w kuchni. Pamiętajmy, że cegły wprowadzą do danego pomieszczenia nieco chłodu. W związku z tym nie powinniśmy przesadzić z ich ilością. Jeżeli jest ona nieduża konieczne jest przede wszystkim odpowiednie ich rozmieszczenie. Można do tego celu wykorzystać różnego rodzaju techniki. Warto jest jednak zrobić to w taki sposób, aby wnętrze wyglądało ciekawie. W przypadku, gdy pomieszczeniem, w którym zdecydujemy się zastosować stare cegły jest kuchnia powinniśmy pamiętać o tym, aby nie stosować tam kafelek, które będą miały wzór cegły. Nawet, gdy dobierzemy to w identycznym kolorze będzie wyglądało to dziwnie.

Co ważne dotyczy to nie tylko ściany, ale także podłogi. Kafelki, które wykorzystamy na podłodze nie powinny się w żaden sposób różnić wizualnie od tego, co znajdziemy na ścianie. Powinny tworzyć spójnie wyglądającą całość. Tylko w ten sposób bardzo łatwo będziemy w stanie wykonać kuchnię, która będzie nie tylko prezentowała się w sposób jak najbardziej oryginalny, ale także będzie posiadała wszelkiego rodzaju smak w swoim wyglądzie. Warto jest o tym pamiętać stosując niecodzienne rozwiązania.