Płyty wykorzystywane do ocieplania

Odpowiednie ocieplenie budynku, szczególnie w naszym klimacie, jest bardzo istotne dla komfortu mieszkania. Dobra termoizolacja pozwala też sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu jesienią i zimą, bo ciepło wolniej wydostaje się z wnętrz, a z zewnątrz nie przedostaje się zimno. Najbardziej popularnym termoizolatorem jest oczywiście styropian, jednak na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych materiałów, będących często bardziej wydajną alternatywą. Zanim zdecydujemy się na materiał izolacyjny, warto się zorientować co mamy do wyboru.

Nowoczesne płyty termoizolacyjne

certyfikowane płyty pirZ racji tego, że coraz więcej osób decyduje się na budowę domów, rośnie zainteresowanie materiałami budowlanymi, które stają się coraz lepsze i bardziej wydajne. Rozwój technologii sprawia, że producenci materiałów budowlanych są w stanie tworzyć bardziej skuteczne i bezpieczne produkty, często będące niedużo droższe od ich poprzedników. Dotyczy to niemal wszystkich materiałów, łącznie z tymi, które stosowane są przy izolacji budynku. Obecnie, bowiem, coraz więcej osób ociepla swoje budynki za pomocą specjalnych płyt. Są to certyfikowane płyty pir, które umieszcza się zarówno na ścianach budynku, jak i na podłodze, zaraz pod wylewką. Takie płyty zbudowane są kilku różnych warstw, które sprawiają, że płyty są bardzo trwałe, odporne na wilgoć i skutecznie chronią przed zimnem. Płyty pir znane są na świecie od lat i stosowano je w różnych celach, natomiast prywatnym klientom zostały one udostępnione stosunkowo niedawno. W naszym kraju ich popularność dopiero rośnie. Wiele osób nie słyszało o tym sposobie izolowania budynków i często pozostają oni przy klasycznych rozwiązaniach, takich jak wełna mineralna czy styropian. Wszystko wskazuje jednak na to, że w większości budynków, które będą stawianie w nadchodzących latach, płyty pir staną się standardem. Tym bardziej, że klienci obecnie szukają przede wszystkim trwały i wysokojakościowych rozwiązań. Cena, szczególnie w przypadku materiałów budowlanych, schodzi często na dalszy plan.

Budując dom mamy do wyboru mnóstwo różnych materiałów budowlanych. Z roku na rok pojawia się ich na rynku coraz więcej, warto więc przyjrzeć się wszystkim, włączając w to te najbardziej nowoczesne rozwiązania. Jednym z ciekawszych materiałów izolacyjnych, który ma świetlaną przyszłość w budownictwie mieszkalnym, jest płyta pir. Ma ona o wiele lepsze właściwości, niż popularny styropian czy wełna mineralna. Większość nowoczesnych budynków wykorzystuje do ocieplenia właśnie płyty pir.