Piękne schody wykonane z drewna

Marzył mi się piętrowy dom z poddaszem, podzielony na trzy strefy. Na parterze byłby salon z kuchnią, pokój dla gości i toaleta. To miejsce do robienia imprez i spotkań, przyjmowania gości. Na piętrze będą sypialnie i duża łazienka, a na poddaszu będzie strefa relaksu i ćwiczeń. Chciałam postawić tam sprzęt do ćwiczeń, a także zestaw wypoczynkowy i duże pufy. Żeby jednak wszystko było jak trzeba to musiałam zadbać o każdy element domu.

Kręte schody drewniane

schody drewniane z góry kalwariiPrzede wszystkim musiałam jakość połączyć piętra ze sobą. W projekcie domu nie było schodów murowanych, tylko kręte schody na środku łączące wszystkie kondygnacje. To mi się bardzo podobało. Wiedziałam, że powinny to być schody drewniane, kręcone, także z drewnianą balustradą. Chciałam by były ozdobne, rzeźbione, tak by stanowiły centralna część pomieszczenia na dole, ale by na każdej kondygnacji prezentowały się znakomicie. Dlatego też wybrałam się do profesjonalnej firmy budowlanej, która specjalizuje się w drewnianych konstrukcjach.  Budowali domy z drewna, drewniane wanny, wiaty, zadaszenia. Wiedziałam zatem, że i ze schodami sobie poradzą. Po spotkaniu z fachowcami byłam bardzo zadowolona. Od razu złapaliśmy wspólny język i dobrze się dogadywaliśmy. Wybrałam ciemne drewno egzotyczne do wykonania schodów. Było ono bardziej odporne na uszkodzenia, szczególnie te pod działaniem wody, niż drewno rodzime, na przykład sosnowe. Poza tym ciemne schody bardziej pasowały do mojej wizji domu.każdy stopień był prosty i gładki, al.e balustrada miała być rzeźbiona. W ten sposób całość będzie dekoracyjna i będzie przyciągać wzrok gości. Wiedziałam oczywiście, że fachowcy zadbają o to, by schody drewniane z Góry Kalwarii były także solidne i trwałe. Niby drewno nie jest tak solidne jak beton, czy kamień, ale jednak dobrze zakonserwowane, jeśli się o nie dobrze dba, to także przez wiele lat można je wykorzystywać i nie będzie na nich widać śladu zniszczenia. Poza tym, ile razy w ciągnu dnia się wykorzystuje schody? Przez kilka sekund by wejść na górę lub zejść w dół. Nie trzeba się martwić o to, że będzie widac na nich zarysowania od chodzenia po nich, czy że lakier zejdzie.

Drewno zawsze można odnawiać, bejcować, czy lakierować. Poza tym ma gładką fakturę, ale nie jest śliskie jak kamień, więć minimalizuje się ryzyko upadku. Warto wspomnieć, że to materiał naturalny i ekologiczny, zawsze można go jakoś naprawić, czy odświeżyć, przy kamieniu nie ma takiej opcji. Cieszę się, że zdecydowałam się na piękne schody drewniane wykonane przez profesjonalistów.