O Ojcowskim Parku Narodowym słów kilka

Dla wielu z nas wakacje to czas, który kojarzy nam się jedynie z wylegiwaniem się na plaży w pełnym słońcu, które zapewni nam piękną, opaloną skórę, a także ogromną dawkę witaminy D. Często o wakacjach myślimy również jako o czasie spędzonym na kąpielach w morzu, jeziorze, czy nawet na basenie. Rzadko kiedy uważamy, że jest to czas, podczas którego możemy zobaczyć jakieś ciekawe miejsca w naszym kraju, a także dowiedzieć się nieco o nich, ich historii, czy też poznać kilka ciekawostek na ich temat.

Ojcowski Park Narodowy idealnym celem podróży!

zwiedzanie ojcowskiego parku narodowegoOkazuje się jednak, że warto czasem pomyśleć, iż podczas wakacji czas wolny możemy wykorzystać na połączenie przyjemnego z pożytecznym, a więc na relaks w sposób aktywny, który dodatkowo nauczy nas czegoś. Jednym z lepszych sposobów na spędzenie w ten sposób czasu jest zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego. Wydawać by się mogło, że taka wycieczka może nie być interesująca dla młodych ludzi! Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że nierzadko to właśnie młodzi ludzie pragną spędzać czas urlopów i wakacji w ten sposób. Warto wiedzieć, że Ojcowski Park Narodowy posiada na swoim terenie naprawdę wiele atrakcji. Fakt, że jest on najmniejszym Parkiem Narodowym w naszym kraju nie oznacza, że musi być on również niezbyt ciekawy. Na swojej niewielkich powierzchni posiada między innymi słynną Maczugę Herkulesa, z którą wiele osób lubi robić sobie zdjęcie, a niektórzy tak ustawiają siebie, jak i aparat, aby wydawało się, że ją podtrzymują. Inną ciekawą formą skalną jest Brama Krakowska, o której z pewnością słyszeliśmy nie raz. Ciekawa jest również Igła Deotymy oraz Rękawica, zwana inaczej Białą Ręką, czy też Palcówką. Na terenie parku znajduje się również szereg jaskiń, w tym najbardziej popularna Jaskinia Łokietka, Jaskinia Ciemna, a także Jaskinia Nietoperza oraz Wierzchowska. Wiele osób może zainteresować fakt, że w Jaskini Ciemnej powstała rekonstrukcja miejsca, w którym obóz mieli neandertalczycy, a więc nasi bardzo odlegli przodkowie! Taka informacja wielu turystów zachęca do odwiedzin w parku.

Sam Ojcowski Park Narodowy jest odwiedzany przez naprawdę wiele osób. Warto podkreślić, że jest on tak interesującą atrakcją, że odwiedzają go zarówno Polacy, jak i osoby zza granicy. Na terenie parku znajduje się także efektowny zamek, a nieopodal znajdziemy naprawdę interesującą wioskę.  Dojazd do parku nie jest utrudniony, a sam park może być doskonałym miejscem docelowym zarówno weekendowej wycieczki, jak i dłuższego wyjazdu. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób pragnie zapoznać się z tą częścią kraju.