Nowoczesny rejestrator czasu pracy

Pracownicy, którzy posiadają w swoim nawyku spóźnianie się do pracy często są utrapieniem dla pracodawcy. Właściciele firm skrupulatnie rozliczają koszty generowane przez przedsiębiorstwo, a spóźnialscy pracownicy niestety te koszty powiększają. Idealnym rozwiązaniem tych problemów jest monitorowanie czasu pracy. Nie tylko zdyscyplinuje pracowników, ale i pozwoli na pozbycie się zbędnej papierologii.

Zautomatyzowana rejestracja czasu pracy

automatyczny rejestrator czasu pracyPrzepisy obowiązujące w Polsce nie należą do klarownych i łatwych w interpretacji. Należy wziąć pod uwagę kilka źródeł, z czego najistotniejszym jest ,,Kodeks Pracy”, jednak nie możemy zapomnieć o kilku innych ustawach regulujących kwestie pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Można tutaj wymienić ustawę o dniach wolnych od pracy, ustawę o zatrudnianiu pracowników tymczasowych, ustawa o zatrudnianiu kierowców i wiele innych. Coraz więcej firm decyduje się na wdrożenie nowoczesnych rozwiązań, które wspierają lub całkowicie automatyzują rejestrację czasu pracy. Tradycyjne prowadzenie ewidencji ewidencji czasu pracy jest obecnie coraz rzadziej spotykane, gdyż wiąże się ono z dużym nakładem czasowym i wysokim ryzykiem popełnienia błędu. Teraz na rynku dostępnych jest wiele systemów RCP, które automatycznie i precyzyjnie rozliczają nawet najbardziej skomplikowane prace zmianowe, weekendowe i nadgodziny. Automatyczny rejestrator czasu pracy jest akceptowany przez Państwową Inspekcję Pracy, dzięki czemu jesteśmy w stanie wyeliminować stosowane do tej pory listy obecności i różnego rodzaju zestawienia. Nadal należy przechowywać dokumentację związaną z prowadzoną ewidencją czasu pracy, jednak sporym ułatwieniem jest możliwość generowania i drukowania kart pracy, list obecności i różnego rodzaju zestawień prosto z systemu. Automatyzacja RCP ma szczególne zastosowanie w dużych firmach zatrudniających wiele osób, gdyż dzięki temu łatwiej jest kontrolować czas pracy dla np. określonej grupy, ale także wyliczyć nadgodziny czy monitorować wyjścia służbowe.

Czas pracy można rejestrować na wiele sposobów. Rejestratory wykonane są z trwałych materiałów, co pozwala na użytkowanie ich na wiele sposobów. Można zamontować dwa czytniki, by rozróżnić rejestrację wyjścia od wejścia do pracy. Rejestrator można zamontować przy wejściu do budynku, przy bramie wejściowej na teren obiektu lub wewnątrz budynku. Nowoczesne rozwiązania w zakresie rejestracji czasu pracy są elastyczne i łatwe w dopasowaniu do naszych potrzeb. Konsekwencjami niestosowania się do przepisów są wysokie kary grzywny.