Napęd do bramy automatycznej

Zawsze, kiedy chcemy zakupić system do automatycznego otwierania bramy, który będzie działał prawidłowo i długotrwałe przez wiele lat, to musimy wybrać odpowiednie elementy, które będą idealnie pasować do naszej obecnej bramy. W ten sposób będziemy mogli liczyć na to, że brama będzie użytkowana przez wiele lat prawidłowo oraz nie będziemy musieli bardzo często wykonywać czynności konserwacyjnych. Oczywiście przy wyborze automatu do bramy najważniejszy jest napęd.

Dlaczego napęd do bramy jest taki ważny?

serwis bram automatycznych w PruszkowieNapęd do bramy jest taki ważny, ponieważ odpowiada za prawidłową pracę całego systemu. Jest on również odpowiedzialny za wszystkie błędy, które mogą występować i być przyczyną różnych awarii, a także uszkodzenia całego mechanizmu. Dlatego dokładnie powinniśmy zastanowić się jaki mechanizm do bramy przesuwnej powinniśmy zakupić i dokładnie przeanalizujmy wszystkie najważniejsze kwestie. Warto postawić na profesjonalny serwis bram automatycznych w Pruszkowie. Wybór odpowiedniego napędu do bramy powinien być uzależniony od rodzaju bramy, którą mamy już jest zainstalowana albo którą będziemy instalować na terenie naszej posesji. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ciężar bramy, ponieważ jest to jeden z najważniejszych parametrów. Producenci najczęściej na każdym napędzie do bramy podają informacje dotyczące tego, jaki ciężar jest w stanie obsłużyć dane napęd. Kolejnym czynnikiem jest długość bramy, ponieważ nie każdy napęd będzie w stanie obsłużyć bardzo długie bramy, które wymagają dużej siły. Użytkowanie jest również bardzo ważnym czynnikiem i dokładnie powinniśmy określić, ile razy w ciągu dnia będziemy otwierać i zamykać bramę. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie będzie musieli zamontować w bramach przemysłowych oraz wspólnot mieszkaniowych gdzie intensywność otwierania i zamykania przekracza co najmniej 50 cykli na dobę. Oczywiście podczas montażu napędu do bramy automatycznej możemy zdecydować się na dodatkowe funkcje. Będą to funkcje dotyczące spowalniania bramy na końcowym odcinku, a także funkcję oszczędzania energii. Możemy również zainstalować dodatkową funkcję, która będzie wykrywała przeszkody albo też umożliwiała awaryjne otwarcie bramy.

Jeszcze przed instalacją napędu do naszej starej bramy powinniśmy sprawdzić, w jakim jest ona stanie technicznym, ponieważ gdy zainstalujemy napęd do starej bramy, to możemy mieć problemy z jej użytkowaniem. Czasami trzeba będzie więc wymienić bramę na nową, która będzie idealnie dopasowana do napędu i wtedy będziemy mogli przez wiele lat użytkować bramę bezawaryjnie. Dodatkowo warto sprawdzić, z jakiego materiału została wykonana brama oraz jakie ma wypełnienie.