Najważniejsze informacje o depilacji light sheer’em

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielkim utrapieniem dla niektórych jest depilacja. W zależności od rodzaju skóry i typu włosków nie zawsze przebiega ona bezboleśnie oraz sprawnie. Niekiedy wiąże się z bolesnymi podrażnieniami, które sprawiają, że jakikolwiek ruch fizyczny jest nieprzyjemny, co odbiera radość z wielu spacerów czy długo planowanych wycieczek. Jako że jestem dosyć ciemną brunetką przez wiele lat zmagałam się z podobnymi problemami. Nie czułam się komfortowo w swojej skórze, a latem bardzo się męczyłam, ponieważ nie zawsze mogłam włożyć krótką sukienkę.

Dlaczego warto wybrać depilację light sheer’em?

light sheerRozwiązaniem tych problemów okazała się depilacja laserowa. Kiedy pierwszy raz o niej usłyszałam, nie za bardzo wierzyłam w obiecywane efekty. Nie sądziłam, że możliwe jest całkowite pozbycie się zbędnego owłosienia na wiele długich lat. Mimo to byłam już tak bardzo zmęczona tradycyjnymi metodami depilacji, że postanowiłam spróbować. Wybrałam zaufany gabinet i umówiłam się na pierwszą wizytę, żeby wypytać bardziej doświadczoną osobę o wszystkie szczegóły. Pani, która mnie przyjęła, była niezwykle sympatyczna i zapewniła, że postara się odpowiedzieć na wszystkie dręczące mnie pytania. Dowiedziałam się, że najbardziej skuteczna jest depilacja laserem light sheer, który rzeczywiście pozwala na trwałe usunięcie owłosienia z dowolnej części ciała. Mimo to nie każdy może skorzystać z tego zabiegu. Jest on przeznaczony przede wszystkim dla osób, które posiadają jasną skórę i ciemne włoski — tylko wtedy laser będzie naprawdę skuteczny. Warto też pamiętać o tym, że przynajmniej miesiąc przed zabiegiem powinno się unikać opalania, ponieważ istnieje wówczas ryzyko wystąpienia poparzeń. Należy także zrezygnować z przyjmowania leków na bazie ziół lub fotouczulających. Trochę obawiałam się, że zabieg będzie nieco bolesny, dlatego byłam pełna wątpliwości przed pierwszą sesją. Kiedy siadałam na specjalnym fotelu, byłam bardzo zestresowana, ale na szczęście dzięki miłej atmosferze szybko zeszło ze mnie całe napięcie. Okazało się, że nie miałam powodów do strachu, ponieważ zabieg przebiegł bardzo szybko, a ja tylko odczuwałam momentami lekki dyskomfort.

Choć początkowo nie wierzyłam w skuteczność depilacji laserowej, byłam bardzo zaskoczona, kiedy już po pierwszej wizycie miałam widocznie mniej włosków. Żeby osiągnąć idealny efekt, musiałam wykonać łącznie około 4-6 zabiegów w comiesięcznych zabiegach, ale z perspektywy czasu uważam, że było warto. Jestem teraz bardzo zadowolona z wyglądu mojego ciała, a ze skóry zniknęły wszystkie podrażnienia. Po wielu latach męczenia się, w końcu czuję się swobodnie i w pełni komfortowo.