Najczęstsze usterki występujące w oknach

 

Oczywiście najczęstszymi problemami, które występują w naszych oknach domowych jest to, że nie możemy ich łatwo otworzyć lub zamknąć. Mam wtedy problemy z opadającym oknem albo klamką i pracuję bardzo ciężko. Nie wolno takich problemów bagatelizować, ponieważ mogą one doprowadzić do jeszcze większego uszkodzenia mechanicznego w oknie i może dojść do stłuczenia szyby albo jej pęknięcia. Do awarii w oknach nie dojdzie, gdy będziemy regularnie oddawać okna zabiegom konserwującym.

Ile kosztuje naprawa okien?

naprawa okien w PoznaniuNowoczesne plastikowe okna wyglądają bardzo elegancko i są solidne, a także mogą nam służyć przez wiele lat, ale tylko wtedy kiedy będziemy o niej odpowiednio dbać. Niestety żadne okno nie jest tak zaprojektowane, aby nie dochodziło w nich do awarii. Niektóre usterki możemy usunąć samodzielnie, ponieważ wystarczy odrobina wiedzy oraz czasu, ale w niektórych przypadkach lepiej nie pogorszyć sytuacji i zdecydowanie lepiej wezwać fachowca z firmy, która zajmuje się serwisem okien. Profesjonalna naprawa okien w Poznaniu to idealne rozwiązanie dla osób prywatnych, ale również dla przedsiębiorców, którzy posiadają w swoim biurze wiele okien, które wymagają regulacji oraz konserwacji. Właściciel firmy nie posiada tak dużo czasu, aby zająć się naprawą kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu okien w swoim budynku firmowym. Dlatego wtedy najlepszym rozwiązaniem jest wybór odpowiedniej firmy, która specjalizuje się w naprawie okien i fachowcy, którzy przyjadą do naszego biura, dokonają naprawy szybko oraz solidnie. Musimy być świadomi tego, że nowe okna do tego mieszkania są dość dużym wydatkiem i dlatego powinniśmy o nie dbać już po kilku tygodniach od ich zamontowania. Przynajmniej raz w roku powinniśmy dokonać odpowiedniego przeglądu stolarki okiennej i ocenić okna, a także klamkę i wszystkie zawiasy. Samodzielnie co kilka miesięcy możemy okna wyczyścić oraz nasmarować specjalnym preparatem, który polecany jest przez producenta okien. Jeżeli podczas otwierania lub zamykania okna zauważymy, że jest blokada, to należy otworzyć okno na całą szerokość i zobaczyć jak wygląda obrzeża oraz skrzydło i rama okienna.

Czasami drobnym problemem jest piasek, który dostał się do naszego okna pod wpływem silnego wiatru i do jego usunięcia wystarczy nam zwyczajny odkurzacz. Możemy również samodzielnie wykonać regulację okien, ponieważ wystarczy dokręcić lub odkręcić specjalną śrubę za pomocą klucza imbusowego. Jeżeli natomiast dojdzie do największych awarii w naszej w oknie, to nie powinniśmy się długo zastanawiać tylko warto poszukać w swojej okolicy serwisu okien, aby zlecić takie prace profesjonalistom.