Na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej

To już praktycznie szkolna, a w zasadzie klasowa tradycja. Co roku w klasach, których jestem wychowawcą, organizujemy weekendowe wyjazdy na koniec roku szkolnego. Oczywiście za każdym razem robimy głosowanie, które daje odpowiedź, jakie miejsce wybieramy w danym roku. Wola większości wyznacza więc kierunek, w którym się udamy. A byliśmy już w północnej części Polski, w północno-wschodniej też, co jest dla nas wygodne o tyle, że dojeżdżamy z centrum kraju, więc do każdego miejsca mamy podobny dystans do pokonania.

Zwiedzaj Polskę na szkolnych wycieczkach

wycieczki szkolne kotlina kłodzkaW tym roku wybór padł na Kotlinę Kłodzką. Bardzo się ucieszyłem, ponieważ jest to miejsce, w którym nie tylko jest szansa odpocząć, postawić na aktywność, czyli spacery albo rowery, ale także dużo pozwiedzać. Noclegi znaleźliśmy dość szybko. Bardzo ciekawy ośrodek, z wieloma pokojami, boiskami sportowymi, miejscem na ognisko i z opcją serwowania posiłków, w tym przypadku śniadań. Na miejscu jest wypożyczalnia rowerów, więc w razie konieczności można wybrać się w trasę po okolicznych ścieżkach, z których jest szansa podziwiać piękne górsko-leśne widoki. Jeśli chodzi o wycieczki szkolne kotlina kłodzka jest interesującym kierunkiem także z innego powodu. Jej położenie sprawia, że w drodze można skorzystać z uroków różnych miejsc, zatrzymując się na krótkie zwiedzanie. Tak też zaplanowaliśmy wyjazd. Uznaliśmy, że fajnie będzie odwiedzić i chwilę czasu spędzić w Zamku Książ, a niecały dzień przeznaczymy na wyjazd do czeskiej Pragi. To dodatkowe atrakcje, z których będą mogli skorzystać uczniowie. Z pewnością nie będzie kiedy się nudzić. Także z powodu innych punktów programu. Oczywiście górskie spacery to jeden z nich. Warto pochodzić po Błędnych Skałach, zajrzeć do jaskiń czy zobaczyć Kaplicę Czaszek. W Kotlinie Kłodzkiej jest kilka uzdrowiskowych miejscowości, więc można także po nich pospacerować albo napić się polecanych mineralnych wód. Dla wielu osób jednym z najważniejszych punktów na mapie zwiedzania będzie także Twierdza Kłodzko.

Mamy nadzieję, że cały program uda się zrealizować, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że jest naprawdę bardzo napięty, a przecież jedziemy na wycieczkę także po to, by trochę odpocząć po całym roku nauki. Dotychczasowe wyjazdy, a jest to już kilkuletnia tradycja, pokazały jednak, że młodzież chce również zwiedzać i korzystać z turystyki aktywnej. Wielokrotnie już przygotowywaliśmy zróżnicowane programy wycieczek i za każdym razem zdawało to egzamin. Mamy nadzieję, że tym razem będzie tak samo, a atrakcyjność Kotliny raczej to gwarantuje.