Mycie suchym lodem jest coraz popularniejsze

Piaskowanie lodem jest niczym innym, jak puszczaniem strumienia powietrza pod bardzo wysokim stężeniem, w którym to strumieniu znajdują się drobinki oraz kryształki lodu docierające do najgłębszych elementów maszyn i sprzętu, który wykorzystywany jest w przemyśle, w tym w przemyśle spożywczym. Lód wytwarzany jest przez specjalne maszyny, a do czyszczenia nigdy nie są stosowane żadne szkodliwe dla środowiska detergenty. Lód ma też właściwości konserwujące, dzięki czemu chroni maszyny przed rdzą i korozją, przez co możemy z nich dłużej korzystać.  

Wybieramy profesjonalne usługi piaskowania suchym lodem

wydajne piaskowanie suchym lodemMaszyny stosowane w różnych gałęziach gałęziach przemysłu są bardzo drogie i przedsiębiorcy muszą inwestować w nie bardzo duże pieniądze. Z tego też względu wydajne piaskowanie suchym lodem cieszy się ostatnio bardzo dużą popularnością, gdyż jest skuteczne. Stosujemy je zazwyczaj dwa lub trzy razy do roku i jest bardziej dokładne, niż czyszczenie urządzeń przy pomocy maszyn, wody i detergentów, które nie są bezpieczne dla środowiska. Maszyny do czyszczenia suchym lodem mają specjalnie zaprojektowaną dyszę, która uwalnia stężone powietrze z lodem oraz zbiornik na niewykorzystany lód, przez co samo nigdy nie zamarza. Nadto, wszystkie urządzenia są mobilne, dzięki specjalnie zaprojektowaniu masywnych kół. Dzięki temu możemy zmniejszyć znacząco koszty utrzymania sprzętu, który wykorzystywany jest w przemyśle. Suchy lód idealnie czyści też urządzenia wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Duże ciśnienie powoduje, że kryształki dostają się nawet do bardzo głęboko osadzonych elementów urządzeń, które często nie są nawet widoczne gołym okiem. Widzimy natomiast, jak podczas czyszczenia odpadają od nich osady przemysłowe, zaschnięty lakier czy porozlewane farby. Lód nie rysuje też czyszczonych powierzchni, do czego może dojść podczas tradycyjnego piaskowania, zwłaszcza gdy czyszczone są elementy wykonane ze stali, które łatwo mogą ulegać zarywaniom. Nadto, czyszczenie lodem nie pozostawia po sobie żadnych smug ani zacieków, które wymagałyby dodatkowego wycierania i polerowania.  Warto mieć też na uwadze okoliczność, iż lód ma właściwości konserwujące i chroni maszyny oraz ich elementy przed rdzą, która bardzo szybko prowadzi do korozji i konieczności zakupu nowych urządzeń, które są bardzo drogie i wiążą się z kolejnymi inwestycjami i zaciąganiem kredytów.

Przedsiębiorcy coraz częściej wybierają piaskowanie lodem, jako najskuteczniejszą metodę czyszczenia urządzeń wykorzystywanych w przemyśle, w tym w przemyśle spożywczym. Piaskować urządzenia możemy zaledwie dwa lub trzy razy do roku, przez co zmniejszone są koszty eksploatacji tych urządzeń. Nadto, do czyszczenia nie są stosowane szkodliwe dla środowiska detergenty. Lód nie rysuje też czyszczonych powierzchni, nawet gdy te wykonane są ze stali. Nie pozostawia też smug, które dodatkowo należałoby jeszcze wycierać i polerować.