Moje ulubione polskie naturalne kosmetyki

Kiedy skończyłam 8 lat okazało się, że jestem uczulona na wiele rzeczy, a co za tym idzie moje codzienne życie stało się na swój sposób utrudnione. Na szczęście część z alergii po jakimś czasie po prostu zanikła, więc mogę np. spożywać teraz produkty zawierające gluten. Jednakże nadal są takie substancje, które bardzo podrażniają m.in. moją skórę. Jestem więc ogromną fanką naturalnych kosmetyków, ponieważ dzięki nim nie muszę martwić się o swoje alergie. Choć nie jest to jedyny powód dla których kupuje tego typu produkty.

Kupując polskie naturalne kosmetyki wspieram lokalny rynek

polskie kosmetyki naturalne bez konserwantówJednym z pierwszych produktów, który mnie uczulał już jako dziecko był zwykły żel pod prysznic. Okazało się, że używane w takich produktach chemiczne substancje źle wpływają na stan skóry. Dlatego też od kilkunastu lat już używam naturalnych mydeł. Oczywiście na ten moment w ogóle nie używam już w ogóle kosmetyków z tzw. długim składem. Od kilku miesięcy w mojej szafce z produktami do pielęgnacji pojawia się coraz więcej kosmetyków naturalnych produkowanych przez polskie firmy. Kupuję przede wszystkim polskie kosmetyki naturalne bez konserwantów, głównie od jednej z coraz bardziej znanych firm spod Poznania. Uważam, że wspieranie lokalnych firm jest bardzo ważne, a ograniczyć powinniśmy kupowanie produktów produkowanych przez zagraniczne wielkie koncerny kosmetyczne. Mam kilka swoich ulubionych produktów naturalnych bez których nie wyobrażam sobie swojej codziennej pielęgnacji. Jednym z takich kosmetyków są mydełka, które teraz kupuje ze swojej ulubionej polskiej firmy. Ostatnio zamówiłam nawet dla swojej przyjaciółki zestaw upominkowy składający się z trzech mydeł naturalnych o różnych zapachach. Naturalne olejki używane w tych mydłach pachną przepięknie i wspaniale działają na skórę. Moja przyjaciółka jest nimi zachwycona. Każdemu mogłabym też polecić naturalny olejek makadamia, który nadaje się zarówno do pielęgnacji ciała jak i do włosów.

Życie w zgodzie z ekologią jest czymś niezwykle dla mnie ważnym. Używanie naturalnych kosmetyków bez konserwantów, oszczędzanie wody, niejedzenie mięsa i dbanie o otaczającą mnie przyrodę uważam za coś co pewien sposób definiuje mnie jako człowieka. Fakt, że staram się wspierać polskie firmy, oczywiście nie tylko jeżeli chodzi o przedsiębiorców produkujących kosmetyki, również jest częścią mojego podejścia do życia. Naturalne kosmetyki sprawdzają się u mnie świetnie. Uważam, że tego typu działania w swoim życiu powinno wprowadzić więcej osób.