Mój pierwszy instrument dęty ze sklepu muzycznego

Doskonale pamiętam mój pierwszy instrument dęty, który nabyłem w małym sklepie muzycznym prowadzonym przez mojego dobrego znajomego. Był to saksofon stworzony specjalnie dla osób początkujących. Miałem wtedy może 17 lat. Saksofon służył mi przez wiele lat. Grałem w lokalnym zespole muzycznym. To jakiś czterech latach zespół się rozpadł. Moja pasja do grania na saksofonie jednak przetrwała.

Najlepsze instrumenty dęte dostępne w sklepach muzycznych

najlepszy sklep muzyczny z instrumentami dętymiBędąc w liceum, zacząłem swoją przygodę z grą na saksofonie. Moja przygoda zaowocowała dosyć długo współpracą z zespołem muzycznym, który jednakże rozpadł się, gdy byłem już na studiach. Kupiłem swój pierwszy saksofon u znajomego, który prowadził najlepszy sklep muzyczny z instrumentami dętymi. To dzisiaj ten saksofon trzymam u siebie w prywatnych rzeczach. Jest schowany w futerale i czasami go wyciągam przy nadarzającej się okazji. Okres, kiedy grałem w zespole muzycznym, wspominam bardzo dobrze. Pewnością dzięki grze w zespole muzycznym poznałem wiele fascynujących osób i nawiązałem wiele nowych kontaktów międzyludzkich. Muszę przyznać, że na saksofonie jest dosyć wyczerpująca. Na szczęście ma dużo siły w płucach. W przeciwnym razie nie wytrzymałbym kilkugodzinnego koncertu i wielu prób w tygodniu. Muszę podkreślić, że każdy saksofon ma po bokach wiele różnych przycisków. Trochę czasu mi zajęło, w pełni opanowałem gra na saksofonie. Teraz nawet po latach w stanie zagrać wiele skomplikowanych melodii i całkiem dobrze mi to idzie. Saksofon nie należy do tanich instrumentów muzycznych. Kiedy kupowałem swój pierwszy saksofon u znajomego, skorzystałem z dobrej okazji. Mój znajomy miał akurat saksofon w atrakcyjnej cenie. Obecnie koszt przeciętnego saksofonu wynosi około trzech tysięcy złotych lub nawet więcej. Do tego wszystkiego trzeba dbać o ustnik oraz regularnie czyścić swój saksofon. Z pewnością przydadzą się odpowiednie akcesoria. Można je kupić niemal każdym sklepie muzycznym za przystępna cenę. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze futerał na saksofon. Znane i polecane sklepy muzyczne zazwyczaj sprzedają saksofonu już razem z odpowiednim futerałem na instrument.

Wiele osób pyta mnie, co takiego fascynującego jest w grze na saksofonie. Cóż, dźwięk z saksofonu jest bardzo zmysłowy inspirujący. Nauka gry na saksofonie należy do przyjemności. Jestem zdania, że gra na saksofonie jest niezwykle wymagająca. Przede wszystkim trzeba mieć dużo siły w płucach. Dziś mam 30 lat i nadal chętnie gram na saksofonie w swoim domu.