Miejsce wypoczynku małego psa

Psy ras małych tak jak inne uwielbiają wypoczywać na swoim własnym i miękkim legowisku. My jako właściciele psów powinniśmy zadbać o jego komfort i prywatne miejsce do spania, gdzie będą czuły się bezpiecznie. Istnieje wiele różnorodnych legowisk, które różnią się od siebie wyglądem oraz materiałem, z którego są wykonane. Legowisko takie musi być przede wszystkim trwałe, aby mogło służyć naszemu czworonogowi przez długi czas.

Jak wybrać odpowiednie legowisko dla mniejszego psa?

legowisko dla psa małegoJedną z najbardziej istotnych kwestii jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Powinno zapewnić mu odpowiedni komfort podczas spania. Psy lubią przyjmować różne pozycje podczas wypoczynku, dlatego odpowiednie legowisko dla psa małego powinno być odpowiedniego rozmiaru. Za małe legowisko uniemożliwi psu swobodne rozciągnięcie się zaś za duże nie da mu odpowiedniego poczucia bezpieczeństwa i prywatności. Żeby je dopasować najlepiej wcześniej zmierzyć swojego czworonoga, aby nie narażać się na niepotrzebną finansową stratę. Pamiętać należy, że takie posłanie powinno mieć swoje stałe, niezmienne miejsce w domu. Wtedy pies będzie wiedział gdzie ma iść, aby znaleźć chwilę spokoju i wytchnienia. Nagłe zmiany mogą utrudnić mu zasypianie. Psy bardzo mocno przywiązują się do miejsca i ich prywatnych rzeczy. Podczas zakupu warto wiedzieć z czego wykonane jest dane posłanie. Materiał taki jak minky, futerko czy bawełna są niezwykle miękkie i sprawiają, że nas pies czuje się jakby spał na naszym wygodnym łóżku. Są miłe w dotyku i niezwykle ciepłe. Najbardziej popularnym i akceptowanym przez psy wypełnieniem jest kulka silikonowa. Jej główną zaletą jest to, że jest w 100% hipoalergiczna przez co nie powoduje podrażnień i zaczerwień u naszych czworonogów, zwłaszcza jeżeli są alergikami. Takie wypełnienie sprawia również, że jego powierzchnia jest sprężysta i dostosowuje się do kształtów anatomicznych psa. Posłanie wypełnione kulkami silikonowymi polecane są zwłaszcza psom starszym i schorowanym oraz takim, które cierpią na wszelkie schorzenia kostno-stawowe.

Przy zakupie odpowiedniego legowiska dla naszego małego psa powinniśmy zwracać uwagę na jego funkcjonalność, rodzaj wypełnienia, sprężystość oraz miękkość. To wszystko zdecyduje o tym czy nasz pies będzie chciał w pełni korzystać z kupionego przez nas posłania. Walory estetyczne w tym przypadku powinny zejść na dalszy plan, ponieważ to nie my, ale nasz pies będzie z niego codziennie korzystać. Istnieją oczywiście produkty, które łączą ze sobą te wszystkie ważne cechy. Na wybór legowiska na pewno powinniśmy przeznaczyć więcej czasu.