Miejsce dla samochodu niedaleko lotniska

W tym roku rekordowa ilość osób wykupiła bilety lotnicze we wakacje. Są to wliczone zarówno wyjazdy wykupione przez biura podróży, jak i bilety na samolot kupione na własną rękę. Tak duże zainteresowanie wakacjami zagranicznymi wynika z wielu rzeczy, między innymi z tego, że ceny są tak atrakcyjne, że wychodzi na jedno, czy spędzimy urlop w kraju, czy za granicą. A za granicą mamy zapewnioną piękną pogodę i dostęp do czystej i ciepłej wody. Biura podróży przyciągają z roku na rok coraz bardziej atrakcyjnymi ofertami.

Szukamy miejsca na parkingu przy lotnisku

parking lotnisko balice najtaniejWakacje zagraniczne dla coraz większej ilości osób stają się coroczną normą. Doceniamy przede wszystkim w takich wyjazdach gwarancje pogody, dostęp do czystej wody, a także możliwość poznania nowych kultur, smaków i zobaczenia niezapomnianych widoków. Bardzo dużo wylotów w wakacyjnych kierunkach odbywa się w tym roku z Krakowa. Krakowskie lotnisko przeżywa tutaj prawdziwe oblężenie. My również mamy z mężem wylot z Krakowa na nasze wakacje. Jedziemy do niego samochodem, musimy więc znaleźć miejsce parkingowe. Oczywiście im bliżej lotniska, tym ceny za parking są wyższe. Żeby na miejscu nie przejmować szukaniem idealnego miejsca, postanowiliśmy sprawdzić jak sytuacja wygląda i poszukać możliwości rezerwacji miejsca parkingowego. Pod hasłem parking lotnisko balice najtaniej udało nam się znaleźć parking oddalony od lotniska o niecałe dwa kilometry. Jest to parking w pełni strzeżony, na czym bardzo nam zależało. Na szczęście nie będziemy musieli iść z tego parkingu pieszo z walizkami. Parking dla turystów zorganizowany jest w ten sposób, że jego właściciel zapewnia nam możliwość dojazdu za kilka złotych specjalnym busem. Zapotrzebowanie na miejsca parkingowe przy lotniskach jest coraz większe, co podchwytuje wielu przedsiębiorców. Powstaje więc coraz więcej parkingów w okolicach lotniskach. Praktycznie wszystkie z nich są płatne, chętnych na strzeżony parking nie brakuje, więc można na takim biznesie całkiem sporo zarobić, głównie latem, kiedy to najwięcej turystów korzysta z lotnisk. 

Kraków w sezonie przeżywa prawdziwe oblężenie nie tylko jak chodzi o turystów zwiedzających miasto. Ogromne ilości osób pojawiają się na lotnisku. To właśnie z lotniska na Balicach odlatuje bardzo dużo samolotów, zarówno tych czarterowanych przez biura podróży, jak i tych dostępnych ze strony tanich linii lotniczych. Duża ilość turystów oznacza też duże zapotrzebowanie na miejsca parkingowe. Tych tworzonych jest też coraz więcej w okolicy lotniska.