Metody ocieplania domów

Domy podczas budowania często od razu się ociepla. Jednak zdarza się też tak, że nie tworzy się na tym etapie warstwy termoizolacyjnej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby budynek ocieplić z czasem. Do tego zadania wykorzystywać można wiele materiałów. Przez lata utarł się schemat, że za każdym razem gdy przychodzi czas na ocieplanie budynku to myśli się o zastosowaniu styropianu. Niekoniecznie jednak musimy decydować się na stosowanie tego materiału ponieważ możliwości mamy obecnie więcej. 

Izolacje termiczne na budynku 

izolacje natryskowe w RzeszowieJeśli mieszkamy w budynku, który nie posiada warstwy termoizolacyjnej to nie należy oczekiwać, że koszty utrzymania takiego domu będą małe. W czasie zimy temperatury mogą spadać do takiego poziomu, że wydajność naszych systemów grzewczych może być zbyt niska by ogrzewać nasz dom. Warto więc pomyśleć o zastosowaniu warstwy termoizolacyjnej. Obecnie szczególnie stosuje się izolacje natryskowe w Rzeszowie natomiast można bardzo łatwo i szybko znaleźć polecane firmy tym się zajmujące. Izolacje natryskowe polegają na tym, że na ścianę czy też inną część budynku nakłada się piankę poliuretanową. Podczas procesu nakładania pianki początkowo ma ona postać płynną. Natomiast gdy tylko wejdzie w reakcje z powietrzem to zaczyna przybierać postać stałą. Po uwolnieniu pianki z pistoletu używanego do nakładania tejże pianki zaczyna ona zwiększać swoją objętość. Zdarza się tak, że pianka zyskuje na objętości naprawdę dużo. Obecnie wyróżnić można dwa rodzaje pianki poliuretanowej jaką stosuje się do ocieplania. Są to: pianka otwartokomórkowa oraz zamkniętokomórkowa. Pierwsza z wymienionych jest stosowana znacznie częściej i ma to swoje uzasadnienie. Mianowicie taka pianka jest w stanie przepuszczać parę wodną co zapobiega powstawaniu mostków termicznych. Piana PUR zamkniętokomórkowa takiej zdolności nie posiada ale z kolei nieco lepiej zatrzymuje ona ciepło. Stosowanie zarówno jednej jak i drugiej pianki to po prostu same korzyści o czym wiele osób już się przekonało. 

Jedynym minusem związanym z ocieplaniem pianką poliuretanową jest to, że nie można nałożyć jej samodzielnie. Procesem nakładania pianki PUR zajmować się muszą specjaliści i potrzebny jest do tego sprawdzony sprzęt. Pianą poliuretanową można ocieplić zarówno budynki murowane jak i drewniane. Trzeba też wspomnieć o tym fakcie, że piana wyróżnia się świetną adhezją. Oznacza to, że pianka przylega do wielu materiałów. Z powodzeniem można zastosować ją nawet na tworzywach sztucznych znajdujących się na ścianie.