Lekkie sukienki na lato i nie tylko

Zima powoli przemija, nadchodzi wiosna. Powoli myślimy o wyciągnięciu z szafy lżejszych rzeczy, które będą idealną opcją na cieplejsze dni. Momentami patrzymy na nasze ubrania z sezonu zimowego, jednak obcisłe sukienki i spódnice, które zapewniały utrzymanie ciepła zimą niekoniecznie będą odpowiednie na lato. Nie oznacza jednak to niczego złego, gdyż lato pozwoli nam odetchnąć nieco z ulgą, gdy założymy pierwsze przewiewne materiały, które nie będą krępować naszych ruchów.

Strój na wiosnę, lato

zwiewna sukienkaKiedy patrzymy na naszą zimową garderobę nie czujemy niczego poza tym, iż zapewniła nam odpowiedni komfort w trakcie mroźniejszych dni. Mimo to nadchodząca wiosna i lato nie zachęcają do tego, aby nosić obcisłe materiały z domieszką wełny albo grube rajstopy w przypadku pań. Masa pań ma z tyłu temat, którym jest zwiewna sukienka. Jest to najprawdopodobniej najwygodniejszy ubiór na cieplejsze dni, który zapewni nam schludny wygląd, a przy okazji nie będziemy musiały za długo myśleć o dodatkach tak jak w przypadku spódnicy i bluzki. sukienki zwiewne mogą mieć wszelakie motywy. Motywy zwierzęce dla odważniejszych pań albo typowe roślinne wzory, które na myśl mogą przywołać styl boho. Oczywiście możemy wybrać sukienkę bez żadnego motywu, która jest jednokolorowa, szczególnie gdy planujemy ważne spotkanie i chcemy wyglądać wyjściowo. Dodatkowe falbany albo frędzelki dodadzą nieco charakteru naszej kreacji. Dużo z nich będzie miało również koronki, a jak wszyscy wiemy są one naprawdę filigranowym dodatkiem, który doda delikatności sukience. Poszukiwanie sukienek często nie dotyczy jedynie samej kolorystyki i motywów jakie są na niej zawarte, ale również i długości całej sukienki, jak i rękawów. Na wiosnę możemy pozwolić sobie na sukienki maxi, które zapewnią nam jeszcze ochronę przed ewentualnymi spadkami temperatury, a na lato zdecydowanie spojrzymy za krótszą długością. To samo dotyczy rękawów. Wiosną długi rękaw wcale nam nie przeszkodzi, a nawet będzie wyglądać ciekawie. Z kolei latem wybierzemy sukienki na ramiączkach albo rękawie na bardziej oficjalne wyjścia.

Sukienki zwiewne mogą mieć wiele odmian. Zaczynając o tego, iż musimy poszukać interesującej nas długości całej kreacji, ale również i rękawów, które mogą być na różne okazje odpowiednie. Dalszym etapem będzie już tylko fakt czy wolimy jednokolorowy materiał albo w ciekawe motywy roślinne, abstrakcyjne albo inne. Dodatkiem mogą być falbanki, koronki albo sznurki, które na pewno dodadzą lekkości całości stroju.