Lecznicze działanie pijawek

Znane od początków cywilizacji metody leczenia nawet dzisiaj znajdują swoje zastosowania. Wśród dziesiątek chorób cywilizacyjnych można wyróżnić kilka z nich, które można poddać tradycyjnym metodom uzdrawiania. Jedną z nich jest terapia pijawkami. Może brzmieć to tajemniczo, odrażająco i niebezpiecznie, ale ludzkość poznała już w pełni dobrodziejstwa, wynikające z użycia tych małych zwierząt na ciało. Popularność zabiegów z pijawkami wzrasta i zyskuje coraz więcej zwolenników.

Czy warto poddać się hirudoterapii?

hirudoterapia warszawaDo wykonania zabiegu wykorzystuje się kilka, a czasem nawet kilkanaście gatunków pijawek. Pijawki lekarskie mają udowodnione działanie lecznicze i pomagają na wiele schorzeń, pojawiających się wraz z wiekiem. Do działań zalicza się między innymi rozrzedzanie krwi, co pomaga w rozbiciu skrzepów i zastojów w żyłach, pozbywa się obrzęków, przyspiesza regenerację tkanek i gojenie się rozległych ran. Lista osób, które kwalifikują się do przeprowadzenia hirudoterapii jest długa, ponieważ pijawki działają na wielu płaszczyznach ludzkiego ciała. Wskazaniem są więc na przykład choroby nerek, serca, choroby układu rozrodczego kobiet, żylaki i często pojawiające się skrzepy, każde choroby przewodu pokarmowego, a także choroby neurologiczne, takie jak nerwice. Hirudoterapia Warszawa oferuje co najmniej kilka miejsc, w których można spokojnie poddać się temu zabiegowi. Przed przystąpieniem do terapii należy poinformować o ewentualnych przeciwwskazaniach do przeprowadzenia jej oraz należy wykonać podstawowe badania z krwi. Koszt hirudoterapii jest zależy od ilości wykorzystanych pijawek – każda sztuka jednorazowo kosztuje około 30 złotych. Cena terapii zależy też od efektu, jaki chcemy uzyskać, na przykład przy leczeniu jednego konkretnego schorzenia, koszt wyniesie około 140 złotych przy 5 pijawkach. Zabieg może trwać nawet do dwóch godzin. Entuzjaści tej naturalnej metody leczenia deklarują, że jest on niemal bezbolesny i nie jest nieprzyjemny. Podczas pierwszych wizyt można jednak odczuwać lekki dyskomfort, powstały z nowej, nieznanej sytuacji i nowych doświadczeń.

Hirudoterapia działa kompleksowo na całe ciało, uzdrawiając wiele chorób cywilizacyjnych, czyli takich, które powstały lub zyskały swoją popularność w XXI wieku. Pijawki nie mają negatywnego wpływu na funkcjonowanie organizmu i nie powodują przykrych skutków ubocznych, których niestety można spodziewać się po lekach. Pijawki, które wysysają krew podczas terapii, uznawane są dzisiaj jako środek medyczny.