Łatwa uprawa truskawki we własnym ogrodzie

Hodowla własnych warzyw i owoców w ogrodzie daje mnóstwo satysfakcji, nawet początkującym ogrodnikom. Dzięki odrobinie cierpliwości możemy cieszyć się ze zdrowych i okazałych roślin, oszczędzając mnóstwo pieniędzy. Już kilka grządek,np. truskawek urozmaica ogród i sprawia, że jest ciekawszy. Uprawa owoców nie jest trudna. Wystarczy trzymać się odpowiednich terminów.

Piękne plony dzięki uprawie truskawki

uprawa truskawekŁadnie zaaranżowany ogród to nie tylko rośliny ozdobne, które kwitną w okresie letnim. Równie ważnym aspektem jest założenie niewielkiego warzywnika. Wśród najchętniej uprawianych roślin są jednak truskawki. Ich smak kojarzy się z latem a uprawa truskawek wcale nie jest skomplikowania. Wystarczy przestrzegać kilka najważniejszych informacji oraz terminów, dzięki którym będziemy mieli pełne grządki. Sadzić truskawki powinniśmy na początku lipca, dzięki wtedy uzyskamy duże plony w następnym roku. Powinniśmy zapewnić im słoneczne stanowisko oraz pulchną glebę. Jeżeli jest piaszczysta przed sadzeniem możemy przekompostować ją naturalnym obornikiem. Przed kupnem sadzonek należy również sprawdzić czy rośliny są zdrowe. Ważne aby obejrzeć dokładnie liście czy nie mają oznak choroby oraz czy mają mocny system korzeniowy. Dzięki temu uzyskamy bardzo obfite plony. Równie ważna kwestią jest nawożenie owoców. Robimy to zwykle dwa razy do roku. Latem po posadzeniu oraz jesienią po skończonym plonowaniu. Możemy wtedy zastosować nawozy mineralne. Warto pamiętać, że pięknie owocujące truskawki uzyskamy tylko jeżeli zadbamy o ich regularne podlewanie. Gdy rosną na słonecznym stanowisku, gleba szybko przesycha dlatego należy zadbać o ich regularne nawanianie aby nie doprowadzić do jej przeschnięcia. Zachowanie odpowiednich terminów i pielęgnacji sprawi, że będziemy mieli pełne grządki smacznych owoców, a nasz ogród będzie niezwykle atrakcyjny, szczególnie od lata aż do końca jesieni, kiedy będziemy mogli zbierać truskawki z własnej grządki lub donicy na niewielkim balkonie lub tarasie. Wystarczy przestrzegać odpowiednich terminów i zasad pielęgnacji. Wtedy każdy gatunek z powodzeniem wyrośnie na naszej grządce.

Pełne grządki owoców łatwo uzyskamy jeżeli będziemy odpowiednio pielęgnowali truskawki. Ważne jest zapewnienie im odpowiedniego stanowisko, najlepiej słoneczne oraz odpowiednią glebę. Równie ważne jest nawożenie. Powinniśmy robić to dwa razy do roku. Po raz pierwszy gdy posadzimy nowe sadzonki w ogrodzie, drugi raz gdy kończy się na nie sezon czyli jesienią. Dzięki temu będziemy mieli obfite plony każdego roku na grządce.