Ładne body dziecięce

 

Pojawienie się na świecie dziecka, diametralnie zmienia dotychczasowe życie rodziców, ponieważ od tej pory, to maluszek będzie najważniejszy. Każda mama do momentu przyjścia na świat dziecka, przygotowuje się przez dziewięć miesięcy, choć to ostatnie miesiące są najbardziej pracowite. Urządzenie pokoju dla maluszka, czy kompletowanie wyprawki zabiera sporo czasu i energii, ale są to zadania obowiązkowe. 

Jakie body wybrać dla dziecka?

niedrogie body dziecięceJeszcze zanim na świecie się pojawi maluszek, mama kupuje dla niego wózek głęboki, łóżeczko ze szczebelkami, smoczki, czy butelki. Wyprawka dla noworodka posiada dość długą listę zakupów, ale można się ograniczyć do najważniejszych, bo z pewnością są one wystarczające. Maluszek na pewno będzie potrzebował kocyka, pościeli, czy ubranek. Już jadąc do szpitala, mama musi mieć ze sobą rzeczy dla dziecka, bo zaraz po porodzie zostanie w nie ubrany przez pielęgniarkę. Najlepsze będą body, ponieważ są praktyczne i doskonale chronią delikatne ciało noworodka. Niedrogie body dziecięce kupimy w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt, lub w sklepach internetowych. Dzieci, szczególnie takie małe, szybko się brudzą, więc dobrze ich mieć przynajmniej z kilkanaście par, żeby można było w każdej chwili zmienić ubranko na świeże. W sprzedaży znajdziemy body dla niemowląt wkładane przez główkę, lub zapinane na kopertę. W pierwszych miesiącach życia najlepsze będą te drugie, ponieważ dziecko nie jest jeszcze przyzwyczajone do ubierania i wkładanie ubranka przez główkę może być dla niego stresujące. Body są zawsze zapinane na praktyczne napy, ponieważ guziki mogłyby odpaść i uciskać dzieci. Każdy model body jest zapinany w kroku na dwa lub trzy napy, dzięki czemu zmiana pieluszki jest zdecydowanie prostsza i nie trzeba ściągać do tego celu całego ubranka. Do kompletu należy jeszcze kupić spodenki, aby maluch miał pełne ubranie. W porze letniej, najlepsze będą body z krótkim rękawem lub na ramiączkach, w sezonie jesienno – zimowym, konieczne będą body z długim rękawem.

Przy wyborze ubranek dla dziecka, przede wszystkim należy się kierować bezpieczeństwem i jakością produktów. Ważne, żeby body były uszyte z organicznej bawełny, która jest miękka i nie uczula. Skóra noworodka i niemowlaka jest bardzo delikatna i wymaga szczególnego traktowania. Najczęściej na metce wewnątrz ubranka znajduje się informacja na temat składu materiału oraz sposobu prania. Możemy wybrać klasyczne body w jednym kolorze lub modele z nadrukami w postaci prasowanek dla dzieci.