Książka opublikowana na papierze

Każdy, kto interesuje się pisaniem książek na pewno zetknie się z tematem self-publishingu. Jednak często wydawnictwa pozwalają na publikację książki w wersji elektronicznej i od tego pobierają podatek. Jednak część wydawnictw umożliwia wydanie książki w wersji papierowej. To również im się opłaca. Ty, jako autor możesz opublikować swoją książkę, a wydawnictwo na Twoje zamówienie wydrukuje papierowe egzemplarze. Oczywiście musisz zapłacić zaliczkę, ale wtedy wydawnictwa pobierają mniejsze prowizje za sprzedany egzemplarz.

Publikacja książek papierowych

jak opublikować książkę papierowąNa pewno książki papierowe lepiej się sprzedają, ponieważ jak wynika z ankiet, jest to lepsza forma do czytania. Jeśli zastanawiasz się, jak opublikować książkę papierową, jest to gotowa odpowiedź. Skontaktuj się ze swoim wydawcą oraz zapytaj o cenę książki. Jeśli Twój tekst będzie miał nośnik materialny, czyi papierowy, być może jego sprzedaż będzie dużo łatwiejsza. Poza tym możesz otrzymać egzemplarze do rąk własnych. Wtedy sprzedaż zależy od Ciebie i nikomu nie oddajesz prowizji. Możesz udać się na przykład na jakiekolwiek targi książki, by zacząć sprzedawać swoją pracę. Wydanie książki papierowej wiąże się w tym przypadku tylko z opłatą za wydrukowanie jej. Jeśli wiesz, że Twoja praca jest dobra, bardzo polecam Ci zamówienie na przykład dwudziestu sztuk. Jeśli je sprzedaż, będziesz mógł zamówić kolejne egzemplarze. Tak robią niektórzy młodzi pisarze i są w stanie sprzedać nawet siedemset egzemplarzy. To dość dużo, patrząc na to, że mówimy o debiucie. Poza tym książki papierowe często trafiają do wydawnictw komercyjnych, które podpisują kontrakty z pisarzami. Na tym powinno Ci zależeć najbardziej. Druk książek papierowych jest dla wielu dużą szansą, ponieważ mogą dotrzeć do większego grona ludzi z danej społeczności. Za pomocą zdolności interpersonalnych można je sprzedać i mieć pewność, że nikt od nas nie pobiera żadnej prowizji. Jak widzisz, jest to bardzo dobre rozwiązanie. Self-publishing jest właśnie po to stworzony.

Książki papierowe bardzo dobrze się sprzedają. Możesz je opublikować na wielu stronach internetowych i samodzielnie prowadzić ich sprzedaż. Pamiętaj, że warto jest zainwestować w jakąś reklamę, aby grono czytelników dowiedziało się o tym, że coś wydałeś. Być może w ten sposób zdobędziesz pierwszych stałych czytelników. To oni są najważniejsi, ponieważ zawsze będą kupować Twoją twórczość. Zachęcam Cię do pisania i próbowania swoich sił w self0publishingu, a także samodzielnej sprzedaży książek.