Kosmetyki na problematyczną łuszczycę

Łuszczyca to skomplikowana choroba autoimmunologiczna, której wyleczyć się niestety nie da. Medycyna nie ma niestety jeszcze na tę chorobę lekarstwa, jedynie można walczyć z podstawowymi objawami łuszczycy, jakimi jest świąd i czerwone placki. Łuszczyca jest niestety choroba dziedziczna i szacuje się, że kiedy jeden rodzic cierpi na łuszczycę, to zachorowalność dziecka wynosi 30 procent, jeżeli choruje obu rodziców, to zachorowalność przekracza 60 procent.

Kosmetyki przeciwko łuszczycy

szampon na łuszczycęDermatolodzy i inni lekarze załamują ręce, nie potrafią poradzić sobie u pacjentów z coraz to nowszymi plackami na skórze. Leki sterydowe oraz maści, niestety nie są obojętne dla zdrowia i człowiek, który stosuje kilka lat tego typu leki, może doznać uszkodzenia wątroby czy żołądka.  Niestety niektórzy lekarze tego nie mówią, ale prawda jest taka, że środki i leki sterydowe są najbardziej skuteczne, jeżeli chodzi o łuszczycę. Co jednak z tymi ludźmi, którzy nie chcą korzystać z  leków sterydowych? Dla nich jest mnóstwo ciekawych i konkretnych kosmetyków francuskich, włoskich czy nawet polskich dla skóry atopowej czy łuszczycowej. Co ciekawe, leki jednej firmy mogą pasować komuś, zaś drugiej osobie niekoniecznie, dlatego tak ważne jest indywidualne dobranie kosmetyków do skóry z łuszczycą. Wszelakie balsamy czy kremy dla chorej skóry, są stworzone właśnie po to, aby ja łagodzić i koić, dlatego takie kosmetyki zazwyczaj są w 100 procentach naturalne albo bardzo delikatne i bez parabenów. Mogą je stosować kobiety w ciąży i malutkie dzieci. Jeżeli chcemy znaleźć odpowiedni szampon n a łuszczycę, to na pewno takowy trafi w nasze ręce, ponieważ firmy z kosmetykami dla ludzi z azs czy łuszczycą, zawierają również w swojej ofercie delikatny szampon na łuszczycę do włosów, które łagodzą zmiany skórne przy mieszkach włosowych oraz doskonale myją włosy.Wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy w danej chwili i  co nam najbardziej doskwiera. Jeżeli kobiety maja długie włosy i używają odżywki do włosów, są również takowe kosmetyki dla osób z łuszczycą. 

Łuszczyca to problem straszny, zwłaszcza jak nic nam nie pomaga, w tedy wstydzimy się latem założyć szorty czy bluzkę na ramiączkach albo bikini, bo na pewno z takimi zmianami skórnymi, nie przejdziemy koło ludzi niezauważalni. Warto jednak walczyć z tym problemem i szukać odpowiednich kosmetyków, które pomogą nam zachować zdrowy i ładny wygląd naszej skóry. Warto tez używać niektórych produktów na zmianę, aby skóra się nie uodporniła i nie przyzwyczaiła do jednego produktu.