Korzystamy z preparatu na srebrzyki

Niewielkie, srebrzyste, nocne owady pojawiają się na całym świecie. Rybiki, inaczej nazywane srebrzykami to bezskrzydłe owady w kształcie cygara, które charakteryzuje pancerz pokryty małymi łuskami oraz trzema szczecinkami znajdującymi się na końcu odwłoka. Rybiki cukrowe są potocznie nazywane robakami łazienkowymi. Mogą one składać do dwudziestu jaj każdego dnia, w związku z czym problem dotyczący tych robaków może być coraz bardziej uciążliwy i trudny do rozwiązania z powodu szybkiego namnażania.

Jakie wybrać preparaty na srebrzyki?

sprawdzony preparat na srebrzykiWarto wiedzieć, że srebrzyki nie gryzą, w związku z czym nie są niebezpieczne dla ludzi. Jednak składają jajka w pęknięciach oraz w szczelinach, przez co są wyjątkowo trudne do zlokalizowania. Mają cienki pancerzyk i dlatego wymagają wilgotnych warunków. Doskonale rozwijają się w takich miejscach, jak kuchnia, łazienka, pralnia czy inne ciemne i odizolowane miejsca. Już sama naprawa cieknących rur, poprawa kwestii wentylacji czy zastosowanie osuszaczy może pomóc na etapie pozbywania się rybików. Warto stosować sprawdzony preparat na srebrzyki. Chociaż nie zagrażają ludziom, to są nie tylko uciążliwe. Są bowiem znane z destrukcyjnych nawyków żywieniowych oraz mogą powodować poważne problemy w przypadku występowania w dużych ilościach. Żywią się przede wszystkim skrobią, celulozą oraz cukrem, przez co mogą uszkodzić książki, papiery, obrazy czy tapety. Aby wytępić rybiki z domu, warto zastosować się do kilku pomocnych wskazówek. Przede wszystkim należy odciąć je od źródeł pożywienia, na przykład poprzez częste odkurzanie. Oprócz tego należy przechowywać żywność w szczelnie zamkniętych pokrywkami pojemnikach. Należy zadbać o odpowiednie wietrzenie pomieszczeń, na przykład przy pomocy wentylatorów, osuszaczy czy otwieranie okien. Dodatkowo należy upewnić się, że wszelkie pęknięcia w ścianach czy listwach przypodłogowych są odpowiednio wypełnione. Jest to istotne, ponieważ w innym wypadku możemy mieć ostatecznie problem z pozbyciem się tych robaków, mimo różnorodnych działań.

W przypadku pojawienia się srebrzyków warto zdecydować się na zastosowanie specjalnych preparatów. Zarówno spray, jak i specjalna pułapka mogą pomóc w kontekście kontrolowania populacji rybików. W przypadku dużych albo powtarzających się inwazji konieczne może okazać się bardziej profesjonalne podejście. Pomocne mogą wówczas okazać się opryski. Stosuje się w tym wypadku skoncentrowane środki owadobójcze, które powinny być przygotowane jako roztwór wodny i nanoszone opryskiwaczem ciśnieniowym na newralgiczne obszary.