Korzyści montażu osłon na grzejniki żeberkowe

Bloki z minionego stulecia, szkoły, szpitale czy domki jednorodzinne nadal posiadają zamontowane żeliwne grzejniki. Jest to element wyposażenia budynków, od którego coraz częściej odchodzi się na rzecz lżejszych konstrukcji. Żeliwne kaloryfery charakteryzują się ciężarem i nieestetycznym wyglądem, który bardzo często może psuć wystrój pomieszczenia. Zastosowanie osłon na grzejniki żeberkowe może zaowocować korzystnym wpływem na aranżację.

Czym charakteryzuje się osłona na grzejnik żeberkowy?

osłony na grzejniki żeberkoweZamontowanie osłon na grzejniki żeberkowe może nieść ze sobą wiele korzyści. Wśród nich jest na przykład dodanie estetycznego elementu, który pozytywnie wpłynie na wygląd pomieszczenia. Zasłonięcie żeliwnego kaloryfera za pomocą ozdobnej maskownicy wykonanej z lżejszego materiału sprawi, że w pokoju pojawi się nowy przedmiot dekoracyjny, który można dopasować do koloru zasłon, ścian czy mebli. W ten sposób elegancki salon czy kolorowy pokój dziecięcy, nie będą posiadały tak niepasującego do reszty elementu, jakim jest grzejnik. Wśród korzyści zamontowania takiej maskownicy pojawia się również ochrona przed nieszczęśliwymi wypadkami. W miejscach gdzie są małe dzieci, które dopiero uczą się chodzić i biegać, bardzo ważne jest aby elementy takie jak kaloryfer były przed nimi odpowiednio osłonione. Zderzenie dziecka z tym żeliwnym przedmiotem może skończyć się płaczem, siniakiem a nawet większym skaleczeniem, warto więc pomyśleć o jego odpowiednim zakryciu. Osłony na grzejniki żeberkowe mogą być wykonane ze stali. Są łatwe w montażu, nie wymagają przytwierdzania do ściany czy grzejnika. Ich rozmiar dostosowuje się do ilości żeberek w kaloryferze, dzięki czemu łatwo jest go dopasować. Poza tym maskownica to przedmiot, który poza pozytywnym wpływem na estetykę pomieszczeń, nie zakłóci pracy systemu grzewczego. Ten prosty sposób na sprytne ukrycie żeliwnego grzejnika jest niezwykle popularny w szkołach i przedszkolach, starych budynkach szpitalnych a także mieszkaniach i domach prywatnych.

Wśród elementów wyposażenia pomieszczeń, wiele z nich pełni wyłącznie rolę dekoracyjną. Jednym z takich przedmiotów są różnego rodzaju modele osłon na grzejniki, które pozytywnie wpływają na wygląd pokoi, niezależnie czy jest to elegancki salon czy kolorowy pokój dziecięcy. Możliwość dopasowania maskownicy do wystroju pomieszczenia jest wielkim plusem a dodatkowa ochrona, która może zapobiec niejednemu wypadkowi z udziałem dzieci, sprawia, że jest to świetny dodatek dla szkół czy przedszkoli.