Kompletne wyprawki dla niemowląt

 

Narodziny dziecka zawsze są wyjątkowym przeżyciem dla rodziców. Jeszcze zanim pojawi się na świecie noworodek, przyszli opiekunowie urządzają jego pokój i kupują wszystkie niezbędne produkty, które będą przydatne w trakcie jego pierwszych miesięcy, a nawet lat życia. Nie wszystko co oferują na producenci w sklepach z artykułami dla dzieci jest konieczne do kupienia, dlatego warto dokładnie przeanalizować zakup niezbędnych produktów.

Czego nie może zabraknąć w wyprawce niemowlaka?

kompletna wyprawka dla niemowlakaKażda mama jeszcze przed porodem, pakuje swoją torbę z rzeczami dla siebie i noworodka, którą zabierze do szpitala. Już w niej muszą się znaleźć niektóre produkty, które będą częścią wyprawki, więc trzeba ją skompletować odpowiednio wcześnie. Kompletna wyprawka dla niemowlaka musi zawierać przede wszystkim łóżeczko z zabezpieczającymi przed wypadnięciem szczebelkami. To w nim maluch będzie spędzać najwięcej czasu przez pierwsze miesiące życia. Potrzebny będzie jeszcze materacyk o odpowiedniej twardości i komplet pościeli łącznie z prześcieradłem. Przy zakupie łóżeczka, warto pomyśleć o ochraniaczach, które przyczepia się od wewnętrznej strony na szczebelki. Poza łóżeczkiem musimy mieć wózek. Pierwszym, koniecznym modelem jest głęboka gondola, w której dziecko leży na płasko, a także fotelik samochodowy jeżeli posiadamy auto, w którym będziemy przewozić dziecko. Przydadzą się kocyki w dwóch rozmiarach, jeden większy do łóżeczka i drugi nieco mniejszy do wózka. Jeszcze w szpitalu, przyda się rożek, albo becik do zawijania maluszka, lub trzymania na rękach. Jeżeli decydujemy się na karmienie mlekiem modyfikowanym, to trzeba się zaopatrzyć w zestaw butelek, smoczków, podgrzewacz do butelek i specjalne akcesoria do ich mycia. Do póki dziecko będzie nosiło pieluszki, to musimy mieć przewijak, na którym wygodnie mu zmienimy brudną pieluszkę, więc jego zakup też jest konieczny. Oczywiście musimy zaopatrzyć pokój malucha w fotel do karmienia i szafę na ubrania, którym musimy zrobić spory zapas i to najlepiej od razu w kilku rozmiarach.

W sklepach z artykułami dla dzieci, znajdziemy też specjalne zestawy kąpielowe dla niemowląt, które przydadzą się każdemu rodzicowi.  W wyprawce mogą się też znaleźć zabawki, choć przez pierwsze dwa, trzy miesiące życia, maluszek nie potrzebuje niczego więcej jak tylko mamy i mleka. Ponieważ maluchy często ulewają pokarm po jedzeniu, to dobrze jest się zaopatrzyć w przynajmniej dziesięć sztuk pieluch tetrowych, które mają bardzo wszechstronne zastosowanie i są wykonane z bezpiecznej bawełny.