Komfortowy hotel w Wiśle

Śląskie miasteczko Wisła to miejscowość, która od całkiem niedawna, za sprawą skoków narciarskich, stała się modnym kierunkiem turystycznym na mapie sportowej. Od kilkunastu lat przeżywa prawdziwe oblężenie. I nie dotyczy to tylko okresu, w których odbywają się zawody na lokalnej skoczni. Bo miasteczko ma do zaoferowania kilometry szlaków turystycznych dla amatorów leśnych spacerów, które pozwolą zapomnieć o mistrzu Adamie i dadzą mnóstwo frajdy osobom stroniącym od sportowych emocji.

Hotele na światowym poziomie

hotel - wisłaBeskidzkie miasteczko zyskało światową sławę za sprawą naszego najsłynniejszego skoczka Adama Małysza. I dzięki niemu w ciągu zaledwie kilkunastu lat zmieniło się nie do poznania. Największe znaczenie dla miejskiego budżetu ma pobudzenie turystyczne podbijane przez małyszomanię i niemijający afekt Polaków do skoków narciarskich. Trzeba przyznać, że władze miasta sprytnie wykorzystały zamieszanie wokół mistrza i rozbudowa skoczni narciarskiej w Wiśle Malince pozwoliła na zmianę zakompleksionego śląskiego miasteczka w górski kurort o światowej sławie. Chociaż najważniejsze są dwa doroczne terminy podczas których odbywają się tu letnie konkursy oraz zawody zimowe, o klasie światowej jak Puchar Świata czy Puchar Kontynentalny. Dzięki temu jeśli chcesz zarezerwować naprawdę dobry hotel – wisła ma wiele do zaoferowania. Świetny standard znajdziesz w centrum miejscowości, skąd rzut beretem do dworca kolejowego czy słynnego deptaku z Aleją Gwiazd Sportu. Jednak prawdziwą perełką hotelarską są hotele w bezpośrednim sąsiedztwie skoczni narciarskiej. To w dzielnicy pod uroczą nazwą Malinka znajdują się najlepiej oceniane przez gości z zagranicy miejsca noclegowe. I na próżno szukać w nich góralskiego folkloru. Wnętrza są wyposażone w minimalistyczne, modne meble, jedynie ocieplone jasną podłogą i boazerią z lokalnego budulca – jasnego drewna sosnowego i świerkowego. To połączenie sprawia, że przez cały rok do Wisły ściągają amatorzy odprężających spacerów wśród wiślańskich lasów.

Ta ostatnia atrakcja sprowadza do Wisły rodziny z dziećmi. Kilku- i kilkunastokilometrowe, łatwe szlaki turystyczne są idealne dla rodzin z dziećmi. Na prostych i krótkich szlakach można spotkać rodziców z wózkami, którzy po spacerze mogą relaksować się w komfortowych pokojach hotelów w Wiśle oraz zapoznawać się z urokliwymi zakątkami miasteczka. Tych ostatnich jest sporo wokół miejskiego deptaku kumulującego wokół siebie przyjemne punkty gastronomiczne oraz kramy handlowców z pamiątkami.