Ekologiczny system ogrzewania w zgodzie z naturą- czyli jaki? Według nowelizacji Warunków Technicznych 2020 dla obiektów budownictwa mieszkalnego średnie roczne zapotrzebowanie na ogrzanie 1m² powierzchni użytkowej w domu jednorodzinnym o średnim łącznym metrażu ok. 140m² nie powinno przekraczać 70kWh. Tradycyjne metody stosowane w instalacjach grzewczych zużywają od około 80 do 95kWh. Sposobem na generowanie oszczędności i wydajną termomodernizację są innowacyjne projekty sieci grzewczych z zastosowaniem nowoczesnych kotłów czy pomp ciepła.
Kompleksowy system grzewczy z kotłem kondensacyjnym
Wzrost znaczenia aspektów ekologicznych a przede wszystkim jakości powietrza w naszym najbliższym otoczeniu to sprawy coraz częściej poruszane zarówno w środkach masowego przekazu w trakcie codziennych wiadomości jak również w mediach społecznościowych. Popularne akcje związane z montażem czujników pomiarowych oraz wzrostem świadomości w społeczeństwie zachęcają do wdrażania pozytywnych zmian w swoim życiu oraz w obrębie społeczności lokalnych propagując ekologiczne, świadome zachowania i wzorce konsumenckie. W związku z tym, iż obecnie głównym surowcem wykorzystywanym do produkcji ciepła oraz energii jest węgiel kamienny rynek instalacji grzewczych przechodzi szereg modernizacji mających na celu wdrażanie ekologicznych źródeł pozyskiwania ciepła dla inwestycji z zakresu budownictwa mieszkalnego jak również obiektów użyteczności publicznej oraz obiektów przemysłowych. Nowoczesne, energooszczędne kotły Buderus pozwalają sprostać wyzwaniom stawianym ekologicznym systemom ogrzewania, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii spalania wewnątrzkomorowego, dzięki czemu przy dostarczaniu optymalnej ilości paliwa odzyskiwanie strat ciepła w wyniku spalania pozwala na zwiększenie efektywności kotła do 109%. W zależności od zapotrzebowania w sieciach grzewczych poszczególne urządzenia można łączyć ze sobą bazując na schemacie kaskadowym lub projektując system wyróżniający się niskim zużyciem energii. Kompaktowe wymiary poszczególnych kotłów gwarantują możliwość dopasowania efektywnego rozwiązania dla każdej kotłowni, zapewniając jednocześnie dużą moc grzewczą.
Ekologia to obecnie już nie tylko segregacja odpadów. Idea koncepcji zrównoważonego rozwoju systematycznie dąży do optymalizacji oraz współpracy na linii środowisko- miasto- mieszkańcy, w związku z czym nowe modele gospodarki określają poszczególne cele strategiczne, bezpośrednio związane z rozwojem sektora budowlanego, gdzie priorytet stanowi maksymalne wykorzystanie potencjału środowiska naturalnego i odnawialne źródła energii. Indywidualnie dopasowany projekt instalacji ogrzewania wyposażony w kotły kondensacyjne to wysokowydajne rozwiązanie zarówno dla indywidualnych inwestorów jak również obiektów wielkopowierzchniowych, pozwalając na stworzenie systemu w pełni pokrywającego zapotrzebowanie na energię oraz ciepło w budynkach.