Kiedy występuje problem z niedrożnością rur?

Zatkany kanał ściekowy zawsze stanowi problem i nie ma znaczenia, czy problem miał miejsce w prywatnym domu, czy w bloku. W pierwszym przypadku właściciel domu będzie musiał sam poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem i ewentualnie z wylewaniem wody z kanalizacji. W drugim niezadowolenie sąsiadów jest nieuniknione. W jakich przypadkach rury kanalizacyjne zaczynają być niedrożne? A może warto wtedy skorzystać z usług kanalizacyjnych?

W jakich przypadkach konieczne jest udrażnianie kanalizacji?

szybkie udrażnianie kanalizacji w gdańskuOprócz nieuniknionego zanieczyszczenia i zatkania rur kanalizacyjnych ludzkimi odchodami i osadami kamienia w wodzie wodociągowej, istnieją inne czynniki, które wpływają na stopień i częstotliwość wymaganych środków czyszczących i są to wtrącenia mechaniczne. Może to być papier toaletowy, drobne przedmioty, odpady domowe. Udrażnianie kanalizacji i usuwanie stosunkowo dużych rzeczy jest możliwe w takim przypadku tylko tylko mechanicznie. Ale problem stanowić mogą też osady chemiczne. Co dziwne, dotyczy to również tłuszczu – przy częstym myciu naczyń bez użycia detergentów osadza się na ściankach rur i stopniowo zmniejsza ich drożność. W związku z tym wzrasta ryzyko zablokowania mechanicznego. Wtedy potrzebne jest szybkie udrażnianie kanalizacji W Gdańsku jest wiele firm, które oferują fachową pomoc w tym zakresie. Często otrzymują zgłoszenie tam, gdzie kanalizacja została nieprawidłowo zaprojektowana. Jest to najtrudniejszy i nieprzyjemny przypadek, ponieważ nie można go naprawić za pomocą specjalnych środków. Jeśli taki problem wystąpi w nowym domu lub mieszkaniu, trzeba przerobić cały system lub przynajmniej częściowo wymienić wąskie rury. Jednym z najczęstszych błędów jest niewłaściwie dobrany kąt nachylenia rur lub ich nieprawidłowy montaż. Wyeliminowanie zatorów kanalizacyjnych jest dość proste, jeśli regularnie przeprowadza się środki zapobiegawcze dotyczące płukania i czyszczenia. W przypadku mocno zatkanych rur, które od dawna nie były czyszczone, problem z domowymi sposobami może nie zostać rozwiązany – w takim przypadku potrzebna będzie pomoc profesjonalnego hydraulika.

Jeśli mamy problemy z odpływem, musimy przede wszystkim zlokalizować miejsce problemowe. Najczęściej są to syfony zlewowe, umywalki, wanny, rzadziej muszla klozetowa. Jeśli woda nie jest odprowadzana tylko w jednym urządzeniu hydraulicznym, a w innych nie ma problemów, trudność polega na tym, że syfon lub wychodząca z niego rura. Jeśli drenaż jest utrudniony lub nie ma go we wszystkich instalacjach w mieszkaniu, konieczne jest sprawdzenie rur, pionów i leżaków oraz skorzystanie z usług formy kanalizacyjnej.