Kasa fiskalna i jej najważniejsze modele

Kasa fiskalna jest podstawowym elementem każdej działalności usługowej. Bez niej nie byłoby możliwe prowadzenie punktów usługowych oraz sprzedażowych. Jednak współczesne kasy fiskalne różnią się między sobą wielkością oraz przeznaczeniem. Taki podział jest wymuszony, ponieważ kasy fiskalne są stosowane w coraz większej ilości miejsc, takich jak sklepy, markety czy gabinety usługowe (prawnicze, rachunkowe, lekarskie etc.). Dlatego producenci kas stworzyli wiele modeli dostosowanych do konkretnej działalności.

Kasa fiskalna i jej wersje dla firm

kasa fiskalna cenaKasy fiskalne były kiedyś spotykane tylko i wyłącznie w sklepach i innych punktach sprzedażowych. Jednak to się w ostatnich czasach bardzo zmieniło i w tym momencie kasy fiskalne są spotykane w wielu miejscach. Obowiązek ich posiadania spoczywa już nie tylko na sklepikarzach, ale także na osobach prowadzących działalności doradcze czy usługowe. Wśród nich możemy wymienić na przykład lekarzy czy innych specjalistów. Jeżeli interesuje nas tego typu kasa fiskalna cena może być uzależniona od jej funkcji oraz gabarytów. Dla małych przedsiębiorców dostępne są przenośne kasy fiskalne, które mają funkcję generowania elektronicznej lub papierowej kopii paragonu fiskalnego. Małe kasy fiskalne mają bardzo nieduże wymiary i są idealne do postawienia na biurku czy umieszczenia w innym dyskretnym miejscu naszego biura. Kasy fiskalne dla średnich przedsiębiorstw charakteryzują się dużo większymi wymiarami. Tego typu kasy są spotykane w dużych sklepach oraz punktach usługowych. Kasa fiskalna dla średnich placówek jest projektowana na przykład dla punktów gastronomicznych oraz handlowych. Największe kasy fiskalne, spotykane na przykład w wielkopowierzchniowych sklepach, mają bardzo rozbudowane funkcje i służą do pracy systemowej oraz wielostanowiskowej. Tego typu modele mogą komunikować się z centralą za pomocą sieci bezprzewodowej, a ich baza towarowa może pomieścić kilkadziesiąt tysięcy produktów. Nowoczesne i rozbudowane kasy fiskalne są przystosowane do obsługi kart lojalnościowych oraz innego typu rabatów sklepowych.

Nowoczesne kasy fiskalne o różnych gabarytach są bardzo niezawodnymi urządzeniami, które mogą być używane w intensywny sposób, nierzutujący w żaden sposób na jakość ich pracy. Kasy fiskalne poddawane regularnym przeglądom technicznym, mogą odwdzięczyć się wieloletnim działaniem, a ich niezawodna praca będzie w bezpośredni sposób rzutowała na wysoką jakość obsługi klienta w danym punkcie usługowym lub sklepie detalicznym.