Jeśli weekend to nocleg w Poznaniu

To co daje wiele radości każdemu z nas to upragniony i długo wyczekiwany weekend. Niby jest tak blisko ale jednak uciążliwe dni w pracy skutecznie nas potrafią zirytować. Gdy w końcu nastaje ten moment jakim jest Piątek, każdemu z nas myśli kierują się tylko w jedno miejsce. Tym miejscem jest tak mocno utęskniony weekend, chwila błogiego relaksu i wyczekiwanego odpoczynku od ciężkiej często nawet kilkunastogodzinnej pracy. Jednak nie każdy chce spędzić weekend w domu. A zatem może Poznań?

Weekendowe nocowanie w Poznaniu

nocleg na weekend poznańGdzie wybrać się zatem za upragnionym weekendem. Wiadomym jest że dwa dni to skromny czas jak na zaplanowanie szybkiego wypadu. Jednak dla wielbicieli szybkich za zarazem spontanicznych wypadów po Kraju jest kilka alternatyw. Jedni wybiorą zabytkowy Kraków i zwrócą swój wzrok w stronę Wawelu. inni zaś ruszą w stronę Warszawy, stolicy kraju gdzie wybiorą się na udaną imprezę. Jest też inne piękne miasto położone nad rzeką warto, dumnie rozpościera się czekając na rzesze turystów z całej Polski to Poznań. Jeśli szukamy miejsca na nocleg na weekend poznań, nasze oczy powinny skierować się właśnie w to miejsce. Będzie to kompromis pomiędzy huczną Warszawą a zabytkowym Krakowem. W poznaniu jest bogata baza noclegowa więc wyszukanie atrakcyjnego miejsca do spania nie powinno stanowić problemu dla wprawionego turysty który już z pewnością nie pierwszy raz taki dwudniowy weekend z rodziną planował. Jeśli chcemy zaoszczędzić na noclegu warto pomyśleć o tańszych hostelach. Być może ciut mniej komfortowych, mniej dających nam swobodę jednak czy w takich wypadach nie o przygodę chodzi? Własnie to ta przygoda sprawia że taki niepowtarzalny wyjazd staje się unikatowy dla naszej pamięci. A z pewnością w pamięci zostaję te chwile najbardziej zwariowane, najmniej przewidziane w naszym planie wycieczki jaką planujemy. To co jest spontaniczne nigdy nie jest idealne a hostel idealny nie jest ale może być zwariowanym pomysłem dla na przykład grupy studentów którzy nie patrzą na luksusy. 

Jeśli już będziemy nocować w Poznaniu to obowiązkowo powinniśmy wyrwać się ze ścisłego centrum i wybrać na Zamek Cesarski. Ta majestatyczna budowla zapiera dech w piersiach i niewątpliwie powinna znaleźć się na naszej docelowej liście miejsc które pragniemy zobaczyć podczas weekendu. Architektura to taki element każdego miasta który nie może przejść obojętnie bo każdy budynek ma swoja historię i na swój sposób jest symbolem miasta. Miłośnicy zamków znajdą tu coś dla siebie na pewno.